§ 30. - Szczególne uprawnienia żołnierzy i osób spełniających zastępczo obowiązek służby wojskowej oraz członków ich rodzin.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1986.5.32 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1990 r.
§  30.
1.
Organy wojskowe wydają absolwentowi zwolnionemu z długotrwałego przeszkolenia wojskowego opinię w celu przedstawienia w zakładzie pracy. Opinia powinna być brana pod uwagę przez zakład pracy przy powierzaniu pracownikowi określonego stanowiska.
2.
Absolwentowi, który w okresie odbywania długotrwałego przeszkolenia wojskowego uzyskał w czasie szkolenia wyniki bardzo dobre oraz wyróżniającą opinię za okres praktyki w jednostce wojskowej, właściwy organ wojskowy wystawia dla zakładu pracy opinię ze specjalną rekomendacją. Rekomendacja uwidoczniona jest w tytule opinii przez nadanie mu brzmienia "Opinia służbowa ze specjalną rekomendacją".
3.
Opinia, o której mowa w ust. 2, powinna być brana pod uwagę przez zakład pracy przy:
1)
awansowaniu absolwenta w pierwszej kolejności na wyższe stanowisko - w miarę wykazywania się konkretnymi osiągnięciami zawodowymi;
2)
wcześniejszym zatrudnieniu absolwenta na stanowisku kierowniczym oraz zaliczeniu do rezerwy kadrowej - w razie stwierdzenia w rekomendacji wybitnych uzdolnień organizatorskich i potwierdzenia ich w pracy zawodowej.