§ 5. - Świadectwa służby funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.13.136

Akt utracił moc
Wersja od: 30 stycznia 2003 r.
§  5.
1.
Funkcjonariusz może złożyć pisemny wniosek o sprostowanie świadectwa do przełożonego, który je wydał, w terminie 7 dni od dnia otrzymania świadectwa.
2.
W przypadku złożenia wniosku o sprostowanie świadectwa po terminie, przełożony, w drodze postanowienia, może przywrócić termin na pisemny wniosek funkcjonariusza, który uprawdopodobni, że uchybienie nastąpiło bez jego winy. Na postanowienie o odmowie przywrócenia terminu służy zażalenie do wyższego przełożonego właściwego w sprawach osobowych, zwanego dalej "wyższym przełożonym", w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.
3.
Przełożony, w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku o sprostowanie świadectwa, wydaje:
1)
nowe świadectwo w przypadku uwzględnienia wniosku;
2)
postanowienie o odmowie sprostowania świadectwa.
4.
Na postanowienie o odmowie sprostowania świadectwa służy zażalenie do wyższego przełożonego, w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.
5.
Wyższy przełożony, w terminie miesiąca od dnia wniesienia zażalenia na postanowienie, o którym mowa w ust. 4, wydaje postanowienie o:
1)
uwzględnieniu zażalenia albo
2)
utrzymaniu w mocy zaskarżonego postanowienia.
6.
W przypadku, o którym mowa w ust. 5 pkt 1, przełożony wydaje funkcjonariuszowi nowe świadectwo, nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania postanowienia w tej sprawie.
7.
Postanowienie, o którym mowa w ust. 5 pkt 2, wymaga pisemnego uzasadnienia; na postanowienie to nie służy zażalenie.
8.
Przełożony może w każdym czasie z urzędu prostować w drodze postanowienia błędy pisarskie i rachunkowe oraz inne oczywiste omyłki w wydanym świadectwie. Na postanowienie o sprostowaniu z urzędu świadectwa służy zażalenie do wyższego przełożonego, w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.