Rozdział 4 - Przepisy przejściowe i końcowe - Świadczenia na rzecz obrony.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.18.168

Akt utracił moc
Wersja od: 5 listopada 2004 r.

Rozdział  4

Przepisy przejściowe i końcowe

§  57. 
Wójtowie lub burmistrzowie (prezydenci miast) prowadzą w czasie pokoju rejestr wykonanych świadczeń na podstawie potwierdzeń wydanych przez jednostki organizacyjne, na rzecz których świadczenie było wykonywane.
§  58. 
1. 
Wydatki administracyjne związane z planowaniem i nakładaniem obowiązku świadczeń na rzecz obrony oraz związane z doręczaniem przez kurierów kart powołania do czynnej służby wojskowej i wezwań do wykonania świadczeń osobistych lub rzeczowych w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny pokrywa się z budżetu wojewody.
2. 
Wydatki na świadczenia osobiste i rzeczowe, wykonywane przez kurierów doręczających w czasie pokoju karty powołania żołnierzom rezerwy oraz wezwania do wykonania świadczeń osobistych lub rzeczowych podczas ćwiczeń wojskowych prowadzonych w celu sprawdzenia gotowości mobilizacyjnej Sił Zbrojnych, pokrywa się z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.
3. 
Wydatki na świadczenia osobiste i rzeczowe, wykonywane przez kurierów doręczających w czasie pokoju wezwania do wykonania świadczeń osobistych lub rzeczowych na rzecz innych świadczeniobiorców niż wymieniony w ust. 2, pokrywa się z budżetu świadczeniobiorcy, na rzecz którego te świadczenia były realizowane.
§  59. 
Jednostki Sił Zbrojnych oraz jednostki organizacyjne wymienione w § 4 zapewniają środki finansowe na realizację świadczeń osobistych i rzeczowych przewidzianych do wykonania na ich rzecz, ujętych w rocznym planie świadczeń, o którym mowa w § 11.
§  60. 
Obowiązujące dotychczas druki formularzy, decyzji i wezwań w sprawach świadczeń na rzecz obrony wykorzystuje się do wyczerpania zapasów, jednak nie dłużej niż przez jeden rok od dnia wejścia w życie rozporządzenia.
§  61. 
Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 września 1993 r. w sprawie świadczeń na rzecz obrony (Dz. U. Nr 85, poz. 397).
§  62. 
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.