§ 5. - Stypendia dla studentów szkół wyższych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1949.6.36

Akt utracił moc
Wersja od: 12 lutego 1949 r.
§  5.
1.
Podanie o stypendium należy wnosić na początku roku szkolnego do Ministerstwa Komunikacji za pośrednictwem delegatów do spraw młodzieży szkół wyższych.
2.
Podanie winno zawierać szczegółowe określenie obranego kierunku studiów, którym kandydat zamierza się poświęcić, oraz dział komunikacji, w którym zamierza pracować po ukończeniu studiów.
3.
Do podania należy dołączyć:
1)
życiorys;
2)
dokumenty, z których wynika data urodzenia i posiadanie obywatelstwa polskiego;
3)
zaświadczenia władz administracji ogólnej o stanie majątkowym kandydata i o zachowaniu się jego podczas okupacji;
4)
zaświadczenie zakładu naukowego stwierdzające odbyte studia i dotychczasowe postępy w nauce, a do podania nowowstępującego do uczelni – świadectwo ukończenia poprzedniej szkoły (odpis) oraz zaświadczenie o przyjęciu do uczelni, w której kandydat zamierza studiować;
5)
oświadczenie, że nie korzysta z innego stypendium;
6)
zobowiązanie do przepracowania na stanowiska wyznaczonym przez Ministerstwo Komunikacji okresu czasu 12 miesięcy za każdy rok szkolny pobierania stypendium;
7)
w razie niepełnoletności kandydata (poniżej 18 lat życia) – zobowiązanie rodziców lub opiekuna do zwrotu wypłaconych kwot stypendium, w przypadku uchylenia się stypendysty po dojściu do pełnoletności od zobowiązania się do odsługi pobranego przezeń stypendium oraz w przypadku, przewidzianym w § 15 ust. 3.
4.
Podpisy na zobowiązaniach wymienionych w ust. 3 pkt 6) i 7) winny być należycie uwierzytelnione.