Rozdział 4 - Zmiany w stosunku służbowym. - Stosunek służbowy pracowników państwowego przedsiębiorstwa "Polska Poczta, Telegraf i Telefon".

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.4.25

Akt utracił moc
Wersja od: 16 stycznia 1934 r.

Rozdział  IV.

Zmiany w stosunku służbowym.

§  49.
(1)
Minister Poczt i Telegrafów lub upoważniony przez niego kierownik organu przenosi pracownika na inne stanowisko w tej samej lub do innej miejscowości:
1)
z urzędu, w razie służbowej potrzeby;
2)
w drodze konkursu;
3)
na prośbę pracownika;
4)
w wykonaniu orzeczenia dyscyplinarnego.
(2)
Przeniesienie z urzędu na inne stanowisko może nastąpić pod warunkiem zachowania posiadanej grupy uposażenia.
(3)
W celu umożliwienia przeniesionemu pracownikowi dokonania przesiedlenia do nowej miejscowości, pracownik zostaje zwolniony na czas konieczny od pełnienia służby.
§  50.
Ministrowi Poczt i Telegrafów przysługuje prawo przeniesienia pracownika P. P. T. T. do służby w Ministerstwie Poczt i Telegrafów.
§  51.
Pracownik może przejść na własną prośbę, za zgodą przełożonego uprawnionego do mianowania, do służby w innym dziale zarządu państwowego.
§  52.
(1)
Jeżeli wskutek zmian organizacji poszczególnych działów służby P. P. T. T. niema możności zatrudnienia nadal pracownika stałego lub też, jeżeli zajdą okoliczności, niepozwalające ze względu na dobro służby na dalsze zatrudnianie pracownika stałego na odpowiedniem dla niego stanowisku służbowem. Minister Poczt i Telegrafów może przenieść go w stan nieczynny.
(2)
Przez cały czas pozostawania w stanie nieczynnym pracownik pobiera przysługujące mu uposażenie.
(3)
Pracownik w stanie nieczynnym może być każdego czasu powołany do służby czynnej. Jeżeli jednak powołanie to nie nastąpi w ciągu 6 miesięcy od chwili przejścia w stan nieczynny, przełożony uprawniony do mianowania zwalnia pracownika przy zastosowaniu przepisów emerytalnych.