Art. 7. - Stopień inżyniera.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1948.10.68

Akt utracił moc
Wersja od: 27 lutego 1948 r.
Art.  7.
1.
Osoby, które uzyskały świadectwo ukończenia średniej szkoły zawodowej: technicznej, rolniczej, leśnej lub ogrodniczej krajowej lub zagranicznej, uznanej przez Ministra Oświaty za równorzędną albo równorzędnych kursów zawodowych - otrzymują stopień inżyniera, jeżeli:
a)
wykażą się co najmniej pięcioletnią praktyką zawodową po ukończeniu studiów w dziale pracy, odpowiadającym kierunkowi tych studiów, w tym nie mniej niż trzy lata na stanowisku powierzanym zazwyczaj inżynierom; praktyka ta winna być potwierdzona przez właściwą organizację branżową, wskazaną przez Naczelną Organizację Techniczną w porozumieniu z Komisją Centralną Związków Zawodowych,
b)
przedstawią zadowalające sprawozdanie z odbytej praktyki,
c)
złożą egzamin w zakresie swej specjalności, wykazujący ich umiejętności rozwiązywania zagadnień na poziomie, wymaganym od absolwentów odpowiednich szkół wyższych zawodowych.
2.
Osoby, które nie posiadają wykształcenia, określonego w ust. 1, uzyskują stopień inżyniera, jeżeli wykażą się co najmniej dziesięcioletnią praktyką fachową, w tym nie mniej niż pięć lat na stanowisku, powierzonym zazwyczaj inżynierom, a poza tym spełnią inne warunki, określone w lit. b) i c).