§ 7. - Standardy organizacyjne opieki zdrowotnej w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej wykonywanej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2019.834

Akt obowiązujący
Wersja od: 7 maja 2019 r.
§  7. 
1. 
Podmiot zlecający prowadzi stałą kontrolę jakości usług teleradiologicznych.
2. 
Stała kontrola jakości usług teleradiologicznych obejmuje nadzór i monitoring:
1)
prawidłowości wykonywania badań radiologicznych;
2)
zgodności i kompletności informacji zawartych w skierowaniu na badanie radiologiczne oraz w ocenie i opisie obrazu radiologicznego;
3)
błędów w ocenie i opisie obrazu radiologicznego;
4)
problemów technicznych oraz sposobu ich rozwiązywania;
5)
przyczyn odmów świadczenia tych usług.
3. 
Podmiot zlecający prowadzi dokumentację kontroli jakości usług teleradiologicznych umożliwiającą prześledzenie całego procesu diagnostycznego pod względem merytorycznym i technicznym.
4. 
Za prowadzenie kontroli jakości usług teleradiologicznych odpowiada kierownik podmiotu zlecającego lub upoważniony przez niego pracownik.
5. 
Dokumentacja kontroli jakości usług teleradiologicznych jest przechowywana przez okres co najmniej 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym przeprowadzono kontrolę.
6. 
W przypadku stwierdzenia błędów podmiot zlecający wprowadza działania korygujące i zapobiegawcze.
7. 
Szczegółowe zasady prowadzenia kontroli jakości usług teleradiologicznych określa wewnętrzna procedura podmiotu zlecającego oraz umowa zawarta między podmiotem zlecającym a podmiotem świadczącym, z uwzględnieniem warunków określonych w przepisach ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. - Prawo atomowe.