§ 24. - [Prowadzenie dokumentacji zbiorczej i indywidualnej] - Środowiskowe domy samopomocy.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.249 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 17 lutego 2020 r.
§  24.  [Prowadzenie dokumentacji zbiorczej i indywidualnej]
1. 
W celu dokumentowania świadczonych usług w domu jest prowadzona dokumentacja zbiorcza oraz indywidualna każdego uczestnika.
2. 
Dokumentację indywidualną uczestnika stanowi w szczególności: kopia decyzji kierującej do domu, kopia orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, indywidualny plan postępowania wspierająco-aktywizującego, opinie specjalistów, notatki pracowników zespołu wspierająco-aktywizującego dotyczące aktywności uczestnika, jego zachowań, motywacji do udziału w zajęciach oraz inne dokumenty mające zastosowanie przy opracowywaniu indywidualnego planu postępowania wspierająco-aktywizującego.
3. 
Dokumentacja zbiorcza zawiera w szczególności:
1)
ewidencję:
a)
uczestników, do której wpisuje się:
imię i nazwisko uczestnika,
datę i miejsce urodzenia wraz z numerem PESEL, o ile został nadany, lub numerem innego dokumentu potwierdzającego tożsamość uczestnika,
adres zamieszkania i numer telefonu uczestnika,
imię i nazwisko opiekuna,
adres zamieszkania i numer telefonu opiekuna,
datę przyjęcia uczestnika do domu,
okres i przyczynę dłuższej niż dwutygodniowej nieobecności w domu,
inne informacje związane ze stanem zdrowia uczestnika, w zakresie niezbędnym z punktu widzenia organizacji i funkcjonowania domu,
b)
obecności uczestników w domu zawierającą:
imiona i nazwiska,
dni miesiąca, w których odbywają się zajęcia,
miejsce na zaznaczenie obecności lub nieobecności na zajęciach;
2)
dzienniki dokumentujące pracę pracowników zespołu wspierająco-aktywizującego, w których odnotowuje się prowadzone zajęcia w danym roku lub w dłuższym przedziale czasu, zgodnie z ustaleniami kierownika domu, do których wpisuje się:
a)
imiona i nazwiska uczestników,
b)
przyjęty w określonym przedziale czasowym plan zajęć wspierająco-aktywizujących, zgodny z indywidualnym planem postępowania wspierająco-aktywizującego,
c)
imiona i nazwiska osób prowadzących zajęcia,
d)
tematykę zajęć i sposób ich realizacji,
e)
ewentualne uwagi o realizacji zajęć i aktywności uczestników, ważne z punktu widzenia przebiegu indywidualnych planów postępowania wspierająco-aktywizującego.
4. 
Uczestnicy potwierdzają swoją obecność podpisem w ewidencji obecności w domu, a w przypadku braku takiej możliwości obecność uczestnika potwierdza podpisem upoważniony pracownik domu.
5. 
Przeprowadzenie zajęć wspierająco-aktywizujących osoba prowadząca potwierdza podpisem w odpowiednim dzienniku.
6. 
Wpisów w ewidencji uczestników dokonuje się chronologicznie według dat przyjęcia uczestników.
7. 
Wgląd do dokumentacji domu ma kierownik domu i pracownicy zespołu wspierająco-aktywizującego uprawnieni do opracowywania indywidualnych planów postępowania wspierająco-aktywizującego.
8. 
Dokumentacja indywidualna uczestnika stanowi dokumentację wewnętrzną domu i jest gromadzona do celów realizacji przyjętego dla uczestnika indywidualnego planu postępowania wspierająco-aktywizującego oraz okresowej oceny jego wyników i może być udostępniona uczestnikom lub opiekunom albo, po wyrażeniu przez nich pisemnej zgody, osobom trzecim.
9. 
Prawo wglądu do dokumentacji wewnętrznej domu przysługuje także osobom lub podmiotom uprawnionym do kontroli domu zgodnie z odrębnymi przepisami.