§ 3. - Sposoby postępowania w przypadku stwierdzenia, że aparatura wytwarzająca pole elektromagnetyczne powoduje zakłócenia pracy innej aparatury.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2005.17.144

Akt utracił moc
Wersja od: 31 stycznia 2005 r.
§  3.
1.
W przypadku stwierdzenia przez Prezesa URTiP, że aparatura używana przez którykolwiek z podmiotów powoduje zakłócenia pracy innej aparatury spełniającej zasadnicze wymagania dotyczące kompatybilności elektromagnetycznej, kierownik komórki URTiP występuje niezwłocznie do kierownika komórki wyznaczonej przez właściwego ministra, Szefa ABW albo Szefa AW o podjęcie działań w celu eliminacji zakłóceń.
2.
W wystąpieniu, o którym mowa w ust. 1, określa się dane charakteryzujące zakłócenia, a w szczególności:
1)
nazwę użytkownika, którego aparatura jest zakłócana,
2)
częstotliwość pracy, współrzędne geograficzne, lokalizację aparatury, której praca jest zakłócana, oraz wysokość zainstalowania i ukierunkowanie anten, w przypadku gdy ta aparatura wyposażona jest w system antenowy,
3)
datę, czas trwania, częstość występowania oraz objawy techniczne zakłócenia,
4)
możliwe do określenia dane o źródle zakłócenia, w tym charakterystyczne znaki, rodzaj modulacji, częstotliwość, natężenie pola elektromagnetycznego oraz czas występowania zakłóceń

- oraz wyznacza się termin usunięcia ich przyczyny, który nie może być dłuższy niż 30 dni.

3.
W przypadku braku możliwości eliminacji zakłóceń w terminie, o którym mowa w ust. 2, kierownik komórki wyznaczonej przez właściwego ministra, Szefa ABW albo Szefa AW występuje do kierownika komórki URTiP z uzasadnionym wnioskiem o jego przedłużenie. Termin ten może zostać przedłużony maksymalnie o kolejne 30 dni.
4.
Jeżeli w terminach, o których mowa w ust. 2 i 3, zakłócenia nie zostaną wyeliminowane, Prezes URTiP występuje do właściwego ministra, Szefa ABW albo Szefa AW o podjęcie niezwłocznych działań w celu usunięcia przyczyny zakłóceń.