Rozdział 2 - Sposób sporządzania spisu i jego wzór - Sposób sporządzania spisu osób uprawnionych do udziału w referendum ogólnokrajowym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.74.670

Akt utracił moc
Wersja od: 8 maja 2009 r.

Rozdział  2

Sposób sporządzania spisu i jego wzór

§  2.
Spis sporządza się w urzędzie gminy na podstawie stałego rejestru wyborców w gminie.
§  3.
1.
Spis sporządza się dla każdego obwodu głosowania w dwóch egzemplarzach.
2.
Formularz spisu zapisuje się dwustronnie.
3.
Wzór spisu osób uprawnionych do udziału w referendum stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  4.
1.
Spis sporządza się pismem maszynowym lub w formie wydruku komputerowego.
2.
W przypadku sporządzenia spisu w formie wydruku komputerowego:
1)
można przyjąć układ formularza odmienny od określonego we wzorze, o którym mowa w § 3 ust. 3, pod warunkiem zamieszczenia wszystkich danych przewidzianych w tym wzorze;
2)
nie stosuje się warunku określonego w § 3 ust. 2.
§  5.
1.
Spis w gminie mającej status miasta sporządza się według ulic wymienionych w porządku alfabetycznym: w obrębie ulic - według kolejnych numerów domów, a w obrębie domów - według kolejnych numerów mieszkań.
2.
Spis w gminie innej niż określona w ust. 1 sporządza się według poszczególnych miejscowości wymienionych w porządku alfabetycznym, a w obrębie miejscowości - według kolejnych numerów domów i mieszkań; jeżeli w miejscowości są ulice - także według ulic wymienionych w porządku alfabetycznym oraz kolejnych numerów domów i mieszkań.
§  6.
1.
Spis dla obwodu utworzonego w szpitalu, zakładzie pomocy społecznej, zakładzie karnym, areszcie śledczym, a także oddziale zewnętrznym takiego zakładu lub aresztu, oraz w domu studenckim, zwanych dalej "zakładem", sporządza się w kolejności alfabetycznej nazwisk osób uprawnionych do udziału w referendum, na podstawie wykazu osób, które będą przebywać w tym zakładzie w dniu referendum.
2.
Wykaz, o którym mowa w ust. 1, sporządza kierownik zakładu, w którym utworzono obwód głosowania, i doręcza właściwemu miejscowo urzędowi gminy nie później niż na 10 dni przed dniem referendum.
3.
Kierownik zakładu, w którym utworzono obwód głosowania, powiadamia osoby objęte wykazem, że zostaną skreślone ze spisu w miejscu stałego zamieszkania i będą mogły głosować w referendum wyłącznie w obwodzie głosowania utworzonym w zakładzie, a w innym obwodzie głosowania - jedynie po uprzednim uzyskaniu zaświadczenia o prawie do głosowania z urzędu gminy, na której terenie położony jest zakład.
4.
W przypadku konieczności dopisania do spisu, o którym mowa w ust. 1, osób przybyłych do zakładu, po sporządzeniu wykazu, ale nie później niż dwa dni przed dniem referendum, kierownik zakładu niezwłocznie doręcza właściwemu urzędowi gminy dodatkowy wykaz tych osób. Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio.
5.
Wzór wykazu, o którym mowa w ust. 1 i 4, stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia.
§  7.
1.
Spis, o którym mowa w § 5, sporządza się najpóźniej w 14. dniu przed dniem referendum.
2.
Spis, o którym mowa w § 6, sporządza się najpóźniej w 5. dniu przed dniem referendum.
§  8.
Jeżeli głosowanie w referendum przeprowadza się w ciągu dwóch dni:
1)
sporządza się spis dodatkowy, w którym wpisuje się osoby kończące 18 lat w drugim dniu głosowania; spis opatruje się w prawym górnym rogu oznaczeniem: "Spis dodatkowy";
2)
kierownicy zakładów w sporządzanych wykazach osób, o których mowa w § 6, osoby kończące 18 lat w drugim dniu głosowania umieszczają na odrębnym arkuszu wykazu opatrzonym w prawym górnym rogu oznaczeniem: "Do spisu dodatkowego".