§ 7. - Sposób przeprowadzania i dokumentowania przez Policję czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przejęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej, oraz sposób przekazywania, przetwarzania i niszczenia materiałów uzyskanych podczas stosowania tych czynności.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.23.240

Akt utracił moc
Wersja od: 16 marca 2002 r.
§  7. 
1. 
Uzyskane podczas stosowania czynności wszystkie materiały zawierające dowody pozwalające na wszczęcie postępowania karnego lub mające znaczenie dla toczącego się postępowania karnego, policjant wyznaczony imiennie przez organ Policji wnioskujący o zarządzenie czynności przekazuje bezpośrednio właściwemu miejscowo prokuratorowi okręgowemu.
2. 
Uzyskane podczas stosowania czynności wszystkie materiały, niezawierające dowodów pozwalających na wszczęcie postępowania karnego i niemające znaczenia dla toczącego się postępowania karnego, przechowuje organ Policji występujący z wnioskiem o zarządzenie czynności, przez okres dwóch miesięcy od dnia zakończenia lub zaniechania czynności. Z upływem tego okresu organ Policji wnioskujący o zastosowanie czynności pisemnie zarządza protokolarne, komisyjne zniszczenie uzyskanych materiałów.
3. 
Zapisy informacji utrwalone na nośnikach, o których mowa w § 4 ust. 5, usuwa się w sposób uniemożliwiający odtworzenie tych zapisów z chwilą zniszczenia materiałów, o których mowa w ust. 1.
4. 
W przypadku gdy usunięcie z nośników utrwalonych na nich zapisów nie jest możliwe, uszkadza się je w sposób uniemożliwiający ich odczytanie albo dokonuje się ich fizycznego zniszczenia.
5. 
Do niszczenia materiałów uzyskanych podczas stosowania czynności stosuje się przepisy o ochronie informacji niejawnych.