§ 6. - Sposób prowadzenia rejestru zakażeń i zachorowań na chorobę zakaźną oraz zgonów spowodowanych zakażeniem lub chorobą zakaźną, ich podejrzeń, przypadków stwierdzenia dodatniego wyniku badania laboratoryjnego oraz wzory i terminy przekazywania raportów zawierających te informacje.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2010.94.610

Akt utracił moc
Wersja od: 31 maja 2010 r.
§  6. 
1. 
Raporty o zakażeniach i zachorowaniach na chorobę zakaźną, zgonach z powodu zakażenia lub choroby zakaźnej, ich podejrzeniach oraz przypadkach stwierdzenia dodatniego wyniku badania laboratoryjnego w kierunku biologicznych czynników chorobotwórczych są sporządzane przez podmiot prowadzący rejestr co miesiąc, co kwartał oraz co rok.
2. 
Wzór raportu o zakażeniach i zachorowaniach na choroby zakaźne, ich podejrzeniach oraz przypadkach stwierdzenia dodatniego wyniku badania laboratoryjnego w kierunku biologicznych czynników chorobotwórczych określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
3. 
Wzór raportu o zgonach z powodu zakażeń lub chorób zakaźnych oraz podejrzeniach zgonów z ich powodów określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
4. 
Wzór raportu o zakażeniach i zachorowaniach na wybrane choroby zakaźne, ich podejrzeniach oraz przypadkach stwierdzenia dodatniego wyniku badania laboratoryjnego w kierunku wybranych czynników chorobotwórczych określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
5. 
Państwowy powiatowy inspektor sanitarny oraz specjalistyczne jednostki wskazane do prowadzenia rejestru przez państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego przekazują państwowemu wojewódzkiemu inspektorowi sanitarnemu raporty, o których mowa w ust. 1, w terminie:
1)
7 dni od dnia następującego po ostatnim dniu miesiąca, którego raport dotyczy;
2)
10 dni od dnia następującego po ostatnim dniu kwartału, którego raport dotyczy;
3)
20 dni od dnia następującego po ostatnim dniu roku, którego raport dotyczy.
6. 
Państwowy wojewódzki inspektor sanitarny przekazuje raporty, o których mowa w ust. 1, Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu lub wskazanej przez niego specjalistycznej jednostce, a także krajowemu punktowi kontaktowemu wspólnotowego systemu wczesnego ostrzegania i reagowania oraz krajowemu punktowi centralnemu do spraw Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych w terminie:
1)
10 dni od dnia następującego po ostatnim dniu miesiąca, którego raport dotyczy;
2)
20 dni od dnia następującego po ostatnim dniu kwartału, którego raport dotyczy;
3)
40 dni od dnia następującego po ostatnim dniu roku, którego raport dotyczy.
7. 
Państwowy inspektor sanitarny lub specjalistyczna jednostka wskazana do prowadzenia rejestru dokonuje korekty złożonych w minionym okresie sprawozdawczym raportów:
1)
przekazywanych co kwartał - po upływie kolejnego kwartału w terminach określonych w ust. 5 pkt 2 oraz ust. 6 pkt 2;
2)
przekazywanych co rok - po upływie pierwszego kwartału roku następującego po roku, którego raport dotyczy.
8. 
Korekty raportów, o których mowa w ust. 7, dokonuje się poprzez sporządzenie raportu zgodnie ze wzorem, o którym mowa w ust. 2-4, w zakresie danych objętych korektą, wraz z dopiskiem "KOREKTA RAPORTU".