§ 4. - [Komunikacja za pośrednictwem systemu komunikacyjno-monitorującego] - Sposób oraz szczegółowe warunki wykonywania kar, środków karnych i środków zabezpieczających w systemie dozoru elektronicznego

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.2684

Akt obowiązujący
Wersja od: 20 grudnia 2022 r.
§  4.  [Komunikacja za pośrednictwem systemu komunikacyjno-monitorującego]
1. 
Przekazywanie żądań, poleceń, wniosków, informacji, wezwań i zawiadomień pomiędzy sądem, sędzią, komisją penitencjarną, sądowym kuratorem zawodowym, podmiotem dozorującym i podmiotem prowadzącym centralę monitorowania odbywa się za pośrednictwem systemu komunikacyjno-monitorującego.
2. 
W czasie pierwszego kontaktu ze skazanym sądowy kurator zawodowy uzyskuje od niego numer telefonu lub adres poczty elektronicznej, umożliwiające mu kontaktowanie się ze skazanym podczas wykonywania kary, środka karnego lub środka zabezpieczającego; jeżeli skazany wyraził na to zgodę, wezwań, zawiadomień lub przekazywania informacji można dokonywać także telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
3. 
Osoby upoważnione, o których mowa w art. 43n § 1 pkt 4 Kodeksu, mogą żądać od skazanego wyjaśnień również przy użyciu rejestratora stacjonarnego w czasie, gdy skazany ma obowiązek przebywać w zasięgu tego urządzenia. W przypadku nieodebrania połączenia przychodzącego do rejestratora stacjonarnego w systemie komunikacyjno--monitorującym pozostawia się adnotację o czasie nieodebranego połączenia.
4. 
Osoby upoważnione, o których mowa w art. 43n § 1 pkt 4 Kodeksu, mogą żądać od skazanego wyjaśnień również przy użyciu rejestratora przenośnego. W przypadku nieodebrania połączenia przychodzącego do rejestratora przenośnego w systemie komunikacyjno-monitorującym pozostawia się adnotację o czasie nieodebranego połączenia.