§ 3. - Sposób dokonywania kwalifikacji do poszczególnych dyscyplin sportu, zakres koniecznych badań lekarskich oraz ich częstotliwość w stosunku do dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia ubiegających się o przyznanie licencji na amatorskie uprawianie określonej dyscypliny sportu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.141.1379

Akt utracił moc
Wersja od: 13 sierpnia 2003 r.
§  3.
1.
W stosunku do dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia ubiegających się o przyznanie licencji na amatorskie uprawianie określonej dyscypliny sportu przeprowadza się wstępne badania lekarskie i wydaje zaświadczenie, o którym mowa w § 2 ust. 1.
2.
Badania, o których mowa w ust. 1, przeprowadza lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej lub w odniesieniu do niepełnosprawnych lekarz specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej na podstawie skierowania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, z zastrzeżeniem ust. 4.
3.
W stosunku do dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia uprawiających amatorsko określoną dyscyplinę sportu i posiadających licencję na jej uprawianie przeprowadza się okresowe badania lekarskie i wydaje zaświadczenie, o którym mowa w § 2 ust. 2.
4.
W przypadku braku lekarza specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej, badania lekarskie i zaświadczenia, o których mowa w § 2, przeprowadzają i wydają:
1)
lekarze posiadający certyfikat nadany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej;
2)
inni lekarze, którzy zawarli umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia o udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu medycyny sportowej, z zastrzeżeniem § 7.
5.
W stosunku do dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia uprawiających amatorsko określoną dyscyplinę sportu i posiadających licencję na jej uprawianie, która podczas uprawiania określonych dyscyplin sportu doznała urazów, w tym urazu głowy, zmian przeciążeniowych, utraciła przytomność lub przegrała walkę przez nokaut, przeprowadza się kontrolne badania lekarskie i w przypadku braku przeciwwskazań wydaje zaświadczenie, o którym mowa w § 2 ust. 2.