§ 28. - Specjalizacje lekarzy i lekarzy stomatologów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1999.31.302

Akt utracił moc
Wersja od: 31 stycznia 2000 r.
§  28.
1.
Lekarz ubiegający się o uznanie równoważności tytułu specjalisty uzyskanego za granicą występuje z wnioskiem do Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej za pośrednictwem Krajowej Rady Specjalizacji Lekarskich.
2.
Do wniosku należy dołączyć:
1)
odpis prawa wykonywania zawodu,
2)
potwierdzenie uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza, lekarza stomatologa w kraju, w którym uzyskał tytuł specjalisty,
3)
oryginał dokumentu o nadaniu tytułu specjalisty,
4)
dokument zawierający dane o miejscu odbycia szkolenia specjalizacyjnego, okresie jego trwania i programie,
5)
informacje o sposobie i trybie złożenia egzaminu lub innej formie potwierdzenia nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych,
6)
zaświadczenia o miejscu, okresie trwania i rodzaju czynności zawodowych wykonywanych po uzyskaniu tytułu specjalisty.
3.
Równoważność tytułu specjalisty uzyskanego za granicą uznaje Minister Zdrowia i Opieki Społecznej na wniosek Krajowej Rady Specjalizacji Lekarskich.
4.
Wniosek, o którym mowa w ust. 3, Krajowa Rada Specjalizacji Lekarskich przygotowuje na podstawie opinii powołanego przez siebie zespołu ekspertów, w którego skład wchodzą lekarze posiadający tytuł specjalisty w danej dziedzinie medycyny:
1)
krajowy konsultant,
2)
dwaj pracownicy nauki posiadający tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego,
3)
przedstawiciel Naczelnej Rady Lekarskiej,
4)
przedstawiciel właściwego lekarskiego towarzystwa naukowego.
5.
Na wniosek zespołu ekspertów, o którym mowa w ust. 4, Krajowa Rada Specjalizacji Lekarskich może skierować lekarza ubiegającego się o uznanie równoważności tytułu specjalisty na szkolenie, trwające nie dłużej niż 3 miesiące, do jednostki organizacyjnej prowadzącej specjalizację w danej dziedzinie medycyny; koszty szkolenia ponosi lekarz.