§ 11. - Specjalizacja i uzyskiwanie tytułu specjalisty przez farmaceutów

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.932

Akt obowiązujący
Wersja od: 29 kwietnia 2022 r.
§  11. 
1. 
W przypadku stwierdzenia błędów drukarskich, które uniemożliwiają udzielenie prawidłowej odpowiedzi, osoba zdająca ma prawo złożyć ustne zastrzeżenie w trakcie egzaminu testowego. Zastrzeżenie składa się przewodniczącemu lub członkowi Zespołu Egzaminacyjnego, wskazując numer pytania testowego obarczonego błędem i wersję testu.
2. 
Przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego odnotowuje złożone zastrzeżenie w protokole, o którym mowa w art. 67 ust. 7 ustawy. Zastrzeżenie jest weryfikowane bezpośrednio po jego złożeniu albo po zakończeniu egzaminu testowego przez przewodniczącego Zespołu Egzaminacyjnego, który rozstrzyga o uwzględnieniu albo odrzuceniu złożonego zastrzeżenia.
3. 
W przypadku weryfikacji zastrzeżenia bezpośrednio po jego złożeniu przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego pozostawia je do rozpatrzenia Zespołowi Egzaminacyjnemu przed zakończeniem egzaminu testowego.
4. 
W przypadku gdy złożone zastrzeżenie może skutkować unieważnieniem pytania testowego, przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego pozostawia je Zespołowi Egzaminacyjnemu do rozpatrzenia po zakończeniu egzaminu testowego.
5. 
W przypadku gdy egzamin testowy jest przeprowadzany w dwóch albo więcej salach egzaminacyjnych, rozstrzygnięcia złożonego zastrzeżenia dokonuje jeden z przewodniczących Zespołów Egzaminacyjnych, wskazany przez dyrektora CEM.
6. 
Przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego, o którym mowa w ust. 5, przekazuje swoje rozstrzygnięcie pozostałym przewodniczącym Zespołów Egzaminacyjnych, którzy informują o tym rozstrzygnięciu osoby zdające.
7. 
W przypadku unieważnienia pytania testowego stosuje się odpowiednio art. 65 ust. 11 ustawy.
8. 
W przypadku uwag merytorycznych do pytań testowych zastrzeżenie składa się przewodniczącemu lub członkowi Zespołu Egzaminacyjnego.
9. 
Zastrzeżenie składa się na karcie zastrzeżeń zawierającej:
1)
datę i miejsce egzaminu testowego;
2)
określenie sesji egzaminacyjnej;
3)
dziedzinę farmacji, w której był przeprowadzany egzamin testowy;
4)
numer kodowy osoby zdającej;
5)
numer kwestionowanego pytania testowego;
6)
określenie wersji testu;
7)
treść złożonego zastrzeżenia;
8)
uzasadnienie złożonego zastrzeżenia;
9)
czytelny podpis przyjmującego złożone zastrzeżenie;
10)
rozstrzygnięcie złożonego zastrzeżenia z uzasadnieniem;
11)
czytelny podpis przewodniczącego Zespołu Egzaminacyjnego.
10. 
W trakcie formułowania zastrzeżeń osoba zdająca ma prawo wglądu do książeczki testowej.
11. 
Przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego rozstrzyga o uwzględnieniu albo o odrzuceniu złożonego zastrzeżenia, zamieszczając na złożonej karcie zastrzeżeń pisemne uzasadnienie swojej decyzji. Złożona karta zastrzeżeń wraz z rozstrzygnięciem jest dołączana do protokołu, o którym mowa w ust. 14. Rozstrzygnięcie zastrzeżenia oraz jego uzasadnienie są publikowane na stronie internetowej CEM.
12. 
W przypadku większej liczby złożonych zastrzeżeń do tego samego pytania testowego przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego może sporządzić pojedynczy dokument zawierający rozstrzygnięcie zastrzeżeń wraz z jego uzasadnieniem, który jest dołączany do protokołu, o którym mowa w ust. 14.
13. 
Rozstrzygnięcie przewodniczącego Zespołu Egzaminacyjnego o unieważnieniu pytania testowego wydane bez zachowania procedury, o której mowa w ust. 1-4 lub w ust. 8-12, jest nieważne.
14. 
Zbiorcze zestawienie złożonych zastrzeżeń oraz ich rozstrzygnięcia zamieszcza się w protokole zawierającym:
1)
datę i miejsce egzaminu testowego;
2)
określenie sesji egzaminacyjnej;
3)
dziedzinę farmacji, w której był przeprowadzany egzamin testowy;
4)
liczbę złożonych zastrzeżeń;
5)
liczbę uwzględnionych złożonych zastrzeżeń - z podaniem numerów pytań testowych i wersji testu;
6)
liczbę odrzuconych złożonych zastrzeżeń - z podaniem numerów pytań testowych i wersji testu;
7)
czytelny podpis przewodniczącego Zespołu Egzaminacyjnego.