Rozdział 6 - Opiniowanie służbowe - Służba wojskowa kandydatów na żołnierzy zawodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.66.614

Akt utracił moc
Wersja od: 29 lipca 2006 r.

Rozdział  6

Opiniowanie służbowe

§  30.
1.
Kandydat podlega opiniowaniu służbowemu w formie opiniowania specjalnego.
2.
Opinię specjalną sporządza bezpośredni przełożony kandydata.
3.
Treść opinii specjalnej jest dostępna dla zainteresowanego kandydata, a także jego przełożonych, organów kadrowych oraz organów lub instytucji, o których mowa w art. 26 ust. 2 pkt 5 ustawy.
§  31.
W opinii specjalnej kandydata na zakończenie studiów lub nauki w szkole wojskowej określa się:
1)
cechy i predyspozycje osobowościowe mające znaczenie dla dalszego przebiegu służby;
2)
ocenę postępów w nauce i spełnienia wymogów określonych w dokumentach normujących przebieg studiów lub szkolenia;
3)
sprawność fizyczną i stan zdrowia;
4)
ocenę wywiązywania się z obowiązków służbowych oraz przestrzegania dyscypliny.
§  32.
W opinii specjalnej formułuje się ocenę ogólną i wniosek końcowy o przydatności kandydata do wojskowej służby zawodowej.
§  33.
1.
Przełożony opiniujący kandydata podpisuje oryginał opinii, a następnie zapoznaje kandydata z treścią opinii, wręczając mu potwierdzoną jej kopię. Fakt zapoznania się z treścią opinii kandydat potwierdza własnoręcznym podpisem na oryginale opinii.
2.
W przypadku odmowy kandydata podpisania oryginału opinii przełożony opiniujący dokonuje, w miejscu przeznaczonym na podpis opiniowanego, adnotacji o odmowie złożenia przez niego podpisu oraz umieszcza datę i swój podpis.
§  34.
1.
Odwołanie od opinii specjalnej kandydat wnosi do bezpośredniego przełożonego opiniującego w terminie 14 dni od dnia otrzymania potwierdzonej kopii opinii.
2.
Odwołanie od opinii specjalnej powinno być rozpatrzone w ciągu trzydziestu dni od daty jego wniesienia.
3.
Przełożony, o którym mowa w ust. 1, w trakcie rozmowy służbowej (w raporcie służbowym) informuje kandydata oraz przełożonego, który sporządził opinię, o sposobie rozpatrzenia odwołania.
4.
Przełożony rozpatrujący odwołanie dokonuje na oryginale opinii adnotacji o sposobie rozpatrzenia odwołania, potwierdzając ten fakt własnoręcznym podpisem.
5.
Uchyloną opinię uważa się za niebyłą.
6.
W przypadku gdy przełożony rozpatrujący odwołanie uchyli opinię specjalną, wówczas wydaje nową opinię specjalną, która ma charakter ostateczny i nie przysługuje od niej odwołanie. Przełożony zapoznaje kandydata z treścią opinii, wręczając mu potwierdzoną jej kopię. Fakt zapoznania się z treścią opinii opiniowany kandydat potwierdza własnoręcznym podpisem na oryginale opinii.
7.
W przypadku odmowy kandydata podpisania oryginału opinii opiniujący dokonuje, w miejscu przeznaczonym na podpis opiniowanego, adnotacji o odmowie złożenia przez niego podpisu oraz umieszcza datę i swój podpis.
8.
Oryginał opinii specjalnej włącza się do akt personalnych kandydata.