§ 12. - Służba przygotowawcza i egzamin sanitarny dla kandydatów na stanowiska administracyjnych urzędników lekarskich i farmaceutycznych I kategorji w państwowej służbie zdrowia.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1924.21.226

Akt utracił moc
Wersja od: 25 lipca 1924 r.
§  12.
Egzamin pisemny polega na opracowaniu różnych tematów z tej gałęzi państwowej służby zdrowia, w której kandydat odbywał praktykę, wybranych przez Komisję egzaminacyjną, na wniosek poszczególnych komisarzy egzaminacyjnych.

Przy wyborze tematów winna Komisja baczyć na to, aby kandydat o zwykłem uzdolnieniu mógł opracować zadanie w przeciągu 6 godzin. Egzamin nie może w żadnym razie trwać dłużej niż 8 godzin.

Egzamin pisemny odbywa się w lokalu urzędowym pod nadzorem jednego z członków Komisji egzaminacyjnej, lub urzędnika, wyznaczonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Kandydatowi należy dać możność korzystania ze zbioru ustaw i rozporządzeń; wszelka inna pomoc, a w szczególności porozumiewanie się kandydatów między sobą lub innemi osobami jest niedozwolone.

Kandydat, po ukończeniu opracowania, przed opuszczeniem lokalu urzędowego, oddaje je urzędnikowi, sprawującemu nadzór, który stwierdza na wypracowaniu czas rozpoczęcia i ukończenia pracy i zabezpiecza wypracowanie przez opieczętowanie przed ewentualnemi zmianami.