§ 3. - Skóry i ich półfabrykaty oraz narzędzia używane przy ich przerobie, zajęte lub uznane za przepadłe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1952.43.298

Akt utracił moc
Wersja od: 6 listopada 1952 r.
§  3.
1.
Organy powołane do wykonania orzeczeń, w których na podstawie art. 9 dekretu z dnia 19 sierpnia 1946 r. o koncesjonowaniu garbarń, zakładów do solenia i suszenia skór surowych oraz niektórych fabryk obuwia lub pasów transmisyjnych (Dz. U. Nr 43, poz. 250) orzeczono przepadek narzędzi lub środków produkcji, służących do garbowania i suszenia skór surowych oraz wyrobu obuwia i pasów transmisyjnych, przekazują przepadłe narzędzia i środki produkcji odpowiednim państwowym lub spółdzielczym jednostkom gospodarczym drobnej wytwórczości. Wykazy tych jednostek ustalają właściwe prezydia wojewódzkich rad narodowych (Rady Narodowej m. st. Warszawy i m. Łodzi) i ogłaszają w dziennikach urzędowych wojewódzkich rad narodowych.
2.
Organy dokonujące zajęcia narzędzi i środków produkcji oddają je wskazanym w ust. 1 jednostkom gospodarczym na przechowanie pod warunkami przewidzianymi w art. 139 kodeksu postępowania karnego. Ponadto organy te przekazują wspomnianym jednostkom gospodarczym zajęte środki produkcji na warunkach, przewidzianych w art. 147 § 2 kodeksu postępowania karnego.
3.
Jednostki gospodarcze określone w ust. 1 mogą odmówić przyjęcia przekazanych im narzędzi i środków produkcji w razie ich nieprzydatności. W tych przypadkach mają zastosowanie ogólne przepisy o postępowaniu z dowodami rzeczowymi.