Art. 13. - Rozporządzenie wykonawcze do ustaw z dnia 18 marca 1920 r. i z dnia 14 lipca 1920 r. (Dz. Ust. Nr 28 poz. 165 i Nr 66 poz. 438) w przedmiocie wydzierżawiania niezagospodarowanych użytków rolnych na terenie b. zaboru rosyjskiego i austrjackiego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1920.97.640

Akt utracił moc
Wersja od: 15 października 1920 r.
Art.  13.

Powiatową Komisję Dzierżaw Przymusowych stanowią:

1)
Starosta - jako przewodniczący.
2)
Referent rolny (zastępca przewodniczącego) - na terenie b. zaboru austrjackiego tylko z głosem doradczym.
3)
Komisarz Ziemski delegowany przez właściwy Okręgowy Urząd Ziemski.
4)
Sędzia pokoju na obszarze b. zaboru rosyjskiego, a dla obszaru b. zaboru austriackiego - naczelnik sądu powiatowego lub delegowany przez niego sędzia.
5)
Przedstawiciel Sejmiku, a w Małopolsce - Wydziału Powiatowego, przez też organizacje delegowany.

Dla ważności orzeczeń Pow. Kom. Dzierż. Przym. koniecznem jest zawiadomienie o posiedzeniu wszystkich jej członków i obecność 3-ch, o ile w ich liczbie jest przewodniczący, albo jego zastępca i referent rolny lub Komisarz Ziemski.

Decyzje Powiatowej Komisji Dzierżaw Przymusowych zapadają zwyczajną większością głosów obecnych członków. W razie równości głosów przeważa głos przewodniczącego. Decyzje Powiatowej Komisji Dzierżaw Przymusowych będą przekazywane przez Starostę do wykonania właściwym urzędom gminnym, względnie powiatowym referentom rolnym. Wskazanem jest, aby członkowie już powołanej Powiatowej Komisji Ziemskiej weszli w skład Komisji Dzierżaw Przymusowych tegoż powiatu.