Rozciągnięcie mocy obowiązującej rozporządzenia Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami z dnia 10 czerwca 1921 r. o utrzymaniu porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich, na niektóre miejscowości.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.110.989

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
NACZELNEGO NADZWYCZAJNEGO KOMISARZA DO SPRAW WALKI Z EPIDEMJAMI
z dnia 29 listopada 1934 r.
o rozciągnięciu mocy obowiązującej rozporządzenia Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami z dnia 10 czerwca 1921 r., wydanego w porozumieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych, o utrzymaniu porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich, na niektóre miejscowości.

Na podstawie art. 2 i 3 ust. 1 pkt. c) ustawy z dnia 14 lipca 1920 r. o utworzeniu urzędu Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami, grożącemi Państwu klęską powszechną (Dz. U. R. P. Nr. 61, poz. 388), i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 marca 1934 r. w sprawie powołania Urzędu Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami (Dz. U. R. P. Nr. 21, poz. 161) zarządzam co następuje:
Moc obowiązującą rozporządzenia Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami z dnia 10 czerwca 1921 r., wydanego, w porozumieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych, w przedmiocie utrzymania porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich (Dz. U. R. P. Nr. 55, poz. 346) rozciąga się na miejscowości, wymienione w załączniku do rozporządzenia niniejszego, należące do gmin wiejskich, a mające przez sposób ich zabudowania oraz ze względu na skupienia ludności charakter gmin miejskich.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

WYKAZ

miejscowości, na które rozciąga się moc obowiązującą rozporządzenia Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami z dnia 10 czerwca 1921 r. w przedmiocie utrzymania porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich (Dz. U. R. P. Nr . 55, poz. 346).

I.

Województwo łódzkie:

Powiat łódzki - Wiśniowa Góra.

II.

Województwo wileńskie:

Pow. brasławski - Jody, Miory, Opsa, N. Pohost, Słobódka, Turmont.

Pow. dziśnieński - Parafjanów.

Pow. postawski - Miadzioł, Kobylnik, Wołkołata.

Pow. święciański - Łyntupy, Swir.

Pow. wilejski - Kościeniewicze, Wiązyń, Wiszniew, Wojstom, Żodziszki.