Rozdział 13 - Prowadzenie list. Art. 76. - Rozciągnięcie mocy obowiązującej niektórych ustaw wojskowych na obszar b. dzielnicy pruskiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1922.9.59

Akt utracił moc
Wersja od: 9 lutego 1922 r.

TYTUŁ  XIII.

Prowadzenie list.

Art. 76. W powiatowych komendach uzupełnień prowadzone będą listy wszystkich powołanych do służby wojskowej w ten sposób, by w nich stosunek do wojska każdego powołanego jasno byt uwidoczniony.

Art. 77. Dlatego każda powiatowa komenda uzupełnień po uskutecznieniu przeglądu sporządzi osobne listy imienne dla:

1)
zaliczonych do służby w wojsku stałem;
2)
zaliczonych do służby w zapasie;
3)
zaliczonych do rezerwy;
4)
zaliczonych do obrony krajowej;
5)
zaliczonych do pospolitego ruszenia;
6)
otrzymujących odroczenie wskutek słabego zdrowia;
7)
otrzymujących odroczenie wskutek stosunków familijnych, majątkowych i zawodowych;
8)
wstępujących do wojska w charakterze jednorocznych;
9)
wstępujących do wojska w charakterze ochotników.

Art. 78. W listach tych notowane będą wszelkie zmiany, jakie w stanie służby obowiązanego zajść mogą aż do ostatecznego zwolnienia od obowiązku służby wojskowej czynnej.

Art. 79. Na podstawie powyższych list powiatowa komenda uzupełnień wyda popisowym książeczki, zawierające szczegóły z list.

Książeczki te winny być przedstawione na żądanie władz policyjnych, milicyjnych, sądowych, administracyjnych. Czynione w nich będą w razie potrzeby dalsze adnotacje.

Art. 80. Sposób prowadzenia tych list przez powiatowe komendy uzupełnień, postanowienie, jakie szczegóły mają być w listach uwidocznione, forma książeczek, sposób ich prowadzenia i szczegóły, w nich uwidocznić się mające, będą ustalone w osobnem rozporządzeniu Komendy Głównej wojsk polskich, wydanem w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych.