§ 6. - Rodzaje stanowisk mających istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, szczegółowe warunki i tryb nadawania uprawnień dla osób, które mogą być zatrudnione na tych stanowiskach, oraz szczegółowe warunki i tryb nadawania uprawnień inspektora ochrony radiologicznej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.145.1217

Akt utracił moc
Wersja od: 6 marca 2003 r.
§  6. 
1. 
Egzaminy przeprowadzają:
1)
komisja egzaminacyjna właściwa dla uprawnień inspektora ochrony radiologicznej;
2)
komisja egzaminacyjna właściwa dla uprawnień umożliwiających zatrudnienie na stanowiskach mających istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej.
2. 
Komisje egzaminacyjne, o których mowa w ust.1, składają się z dziesięciu członków, w tym przewodniczącego i trzech zastępców.
3. 
Skład komisji egzaminacyjnych ustala Prezes Agencji spośród wybitnych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej. Dwóch członków komisji Prezes Agencji ustala w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej.
4. 
Egzamin może być przeprowadzony w obecności co najmniej trzech członków komisji, w tym przewodniczącego lub jego zastępcy, a jeżeli egzaminowanym jest żołnierz zawodowy, w tym jednego członka komisji ustalonego w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej.
5. 
Komisje egzaminacyjne:
1)
przygotowują pytania egzaminacyjne uwzględniające zakresy szkoleń, o których mowa w § 5 ust. 1 i 2;
2)
przeprowadzają egzaminy;
3)
oceniają pisemną i ustną część egzaminu.
6. 
Komisja egzaminacyjna podejmuje decyzje zwykłą większością głosów. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego.
7. 
Z egzaminu komisja egzaminacyjna sporządza protokół, którego wzór określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.