Rozdział 5 - Rodzaje i zakres robót geodezyjnych po zakończeniu budowy. - Rodzaje i zakres opracowań geodezyjno-kartograficznych i czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1975.8.47

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1995 r.

Rozdział  5

Rodzaje i zakres robót geodezyjnych po zakończeniu budowy.

§  18.
1.
Inwestor, będący jednostką gospodarki uspołecznionej, po zakończeniu budowy poszczególnych obiektów budowlanych jest obowiązany zapewnić sporządzenie powykonawczych pomiarów inwentaryzacyjnych w celu zebrania odpowiednich danych geodezyjnych dotyczących zagospodarowanego terenu, w tym także jego ukształtowania pionowego. Nie dotyczy to ukształtowania pionowego inwestycji w dziedzinie urządzeń melioracji wodnych.
2.
Pomiary powykonawcze urządzeń podziemnych należy wykonać przed ich zasypaniem.
§  19.
1.
Sporządzona w wyniku realizacji inwestycji ostateczna dokumentacja geodezyjno-kartograficzna powinna zawierać dane niezbędne do wniesienia zmian do mapy zasadniczej, ewidencji gruntów i katastru uzbrojenia terenu.
2.
Sytuację naziemną, podziemną i nadziemną dla zakładów przemysłowych należy wykazać na mapie zakładu, sporządzonej na trwałym podłożu, w skali 1:1000 lub większej.
§  20.
1.
Wykonawca robót geodezyjnych przekazuje:
1)
inwestorowi - kopię mapy powstałej w wyniku powykonawczych pomiarów inwentaryzacyjnych lub oryginał mapy w wypadku określonym w § 19 ust. 2,
2)
właściwej państwowej jednostce geodezyjno-kartograficznej:
a)
oryginał mapy powstały w wyniku powykonawczych pomiarów inwentaryzacyjnch lub kopię mapy określonej w § 19 ust. 2,
b)
dane dotyczące osnowy geodezyjnej,
c)
dane umożliwiające aktualizację mapy zasadniczej, ewidencji gruntów i katastru uzbrojenia terenu.
2.
Materiały nie podlegające przekazaniu zgodnie z ust. 1 załącza się do dokumentacji budowy.