Rozdział 5 - Dokumentacja medyczna innych jednostek organizacyjnych wojskowej służby zdrowia - Rodzaje dokumentacji medycznej i sposób jej prowadzenia oraz szczegółowe warunki udostępniania tej dokumentacji w jednostkach organizacyjnych resortu obrony narodowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1993.80.378

Akt utracił moc
Wersja od: 6 czerwca 1998 r.

Rozdział  5

Dokumentacja medyczna innych jednostek organizacyjnych wojskowej służby zdrowia

§  24.
1.
Wojskowe gabinety zabiegowe poza szpitalami wojskowymi prowadzą zbiorczą dokumentację medyczną przewidzianą w § 10 ust. 2 pkt 3 dla gabinetów zabiegowych szpitali wojskowych.
2.
Wojskowe pracownie diagnostyczne poza szpitalami wojskowymi prowadzą zbiorczą dokumentację medyczną przewidzianą w § 10 ust. 2 pkt 4 dla pracowni diagnostycznych wojskowych.
§  25.
Wojskowe stacje i punkty krwiodawstwa prowadzą dokumentację medyczną z wykorzystaniem:
1)
formularzy, o których mowa w § 4 ust. 2, stosowanych do prowadzenia ewidencji badań lekarskich krwiodawców (Księga gabinetu przychodni-ambulatorium) oraz do kontroli przetaczania krwi (Księga przetaczania krwi);
2)
formularzy, o których mowa w § 4 ust. 3, stosowanych do oznakowania, ewidencjonowania oraz kontroli dystrybucji krwi i preparatów krwiopochodnych;
3)
indywidualnej dokumentacji medycznej krwiodawców zalecanej przez Instytut Hematologii.
§  26.
Placówki Wojskowej Inspekcji Sanitarnej i inspektorzy sanitarni w jednostkach wojskowych, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii oraz fachowy personel wojskowej służby zdrowia wykonujący czynności przeciwepidemiczne prowadzą dokumentację medyczną z wykorzystaniem formularzy, o którzy mowa w § 4 ust. 2, stosowanych w pracowniach diagnostycznych szpitali wojskowych.
§  27.
Wojskowe komisje lekarskie przy orzekaniu o stanie zdrowia wykorzystują indywidualną dokumentację medyczną żołnierza, a w szczególności jego książeczki zdrowia, karty zdrowia i karty kontrolne intensywnego nadzoru profilaktycznego, jak również charakterystyki stanowisk służby.
§  28.
1.
Wojskowe pracownie psychologiczne prowadzą ewidencję osób zgłaszających się do badań w księdze gabinetu przychodni-ambulatorium oraz w skorowidzu alfabetycznym, prowadzonych w sposób określony odpowiednio w § 13 ust. 1 i § 10 ust. 2.
2.
Do prowadzenia badań psychotechnicznych wojskowe pracownie psychologiczne wykorzystują testy i arkusze ujęte w katalogu, o którym mowa w § 4 ust. 2.
3.
Przepis ust. 2 nie dotyczy prac naukowo-badawczych prowadzonych przez wojskowe pracownie psychologiczne.
§  29.
1.
Jednostki organizacyjne wojskowej służby zdrowia, o których mowa w § 24-26 i § 28, prowadzą również indywidualną dokumentację medyczną w postaci zapisu wyników przeprowadzonych badań albo książeczki zdrowia pacjenta, w której wpisuje się te wyniki.
2.
Wojskowe komisje lekarskie prowadzą indywidualną dokumentację medyczną w szczególności w postaci orzeczeń wydawanych zgodnie z odrębnymi przepisami.