§ 3. - Rodzaj i sposoby ewidencjonowania, przechowywania w straży ochrony kolei broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2014.606

Akt obowiązujący
Wersja od: 13 maja 2014 r.
§  3.
1.
Broń i amunicję przechowuje się w magazynach broni w szafach stalowych lub sejfach, spełniających wymagania co najmniej klasy S1 według normy PN-EN 14450 "Pomieszczenia i urządzenia do przechowywania wartości - Wymagania, klasyfikacja i metody badań odporności na włamanie - Pojemniki bezpieczne i szafy".
2.
Dopuszcza się przechowywanie do 5 sztuk broni palnej wraz z amunicją, z wyłączeniem broni palnej długiej, poza magazynem broni, w innych pomieszczeniach w atestowanych szafach i sejfach, na trwałe przymocowanych do podłoża, objętych całodobową uzbrojoną ochroną.
3.
W miejscu ładowania i rozładowywania broni umieszcza się skrzynię z piaskiem lub inne urządzenie służące do przechwytywania pocisków, z oznaczeniem "TU KIERUJ BROŃ".
4.
Broń na czas przechowywania powinna być wyjęta z futerału lub opakowań fabrycznych, rozładowana, zabezpieczona, z odłączonym magazynkiem, kompletna i czysta. Warunki przechowywania broni powinny uwzględniać wymagania jej producenta.
5.
Amunicję do broni palnej przechowuje się w pudełkach lub pojemnikach, ułożoną w sposób uniemożliwiający uderzenie w spłonkę naboju. Zabrania się przechowywania amunicji w magazynkach nabojowych.