§ 1. - Rodzaj i sposoby ewidencjonowania, przechowywania w straży ochrony kolei broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2014.606

Akt obowiązujący
Wersja od: 13 maja 2014 r.
§  1.
1.
Broń, amunicja i środki przymusu bezpośredniego podlegają ewidencjonowaniu odpowiednio w:
1)
książce ewidencji broni, której wzór stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia,
2)
książce ewidencji amunicji, której wzór stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia,
3)
książce ewidencji środków przymusu bezpośredniego, której wzór stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia

- zwanych dalej "książkami ewidencyjnymi".

2.
Wydawanie broni i środków przymusu bezpośredniego przed rozpoczęciem służby oraz przyjmowanie ich po zakończeniu służby jest odnotowywane w książce wydania i przyjęcia broni, amunicji oraz środków przymusu bezpośredniego, której wzór stanowi załącznik nr 4 do rozporządzenia.
3.
Amunicję do celów szkolenia strzeleckiego rozlicza się w karcie rozchodu amunicji, której wzór stanowi załącznik nr 5 do rozporządzenia.
4.
Książki ewidencyjne, o których mowa w ust. 1, książkę, o której mowa w ust. 2, oraz kartę, o której mowa w ust. 3, wraz z kopiami dowodu zakupu broni i amunicji przechowuje się w magazynie broni w siedzibach właściwych jednostek straży ochrony kolei, także po dokonaniu ostatniego wpisu.
5.
Poszczególne karty książek ewidencyjnych są kolejno numerowane i przeszyte, a całość jest pieczętowana pieczęcią jednostki straży ochrony kolei.
6.
W książkach ewidencyjnych dopuszcza się dokonywanie zapisów uwzględniających podział broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego według rodzajów.
7.
W książkach ewidencyjnych nie wolno dokonywać przeprawiania cyfr, nazw, jak również wycierać lub zamazywać wcześniej omyłkowo wprowadzonych zapisów. W przypadku pomyłki błędny zapis należy przekreślić jeden raz kolorem czerwonym i dokonać ponownego poprawnego zapisu z opisem popełnionego błędu w rubryce przeznaczonej do zamieszczania uwag.