§ 2. - Rejestr producentów i przywożących, obowiązanych do tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych paliw ciekłych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2006.9.50

Akt utracił moc
Wersja od: 19 stycznia 2006 r.
§  2.
1.
Rejestr producentów i przywożących, zwany dalej "rejestrem", prowadzi się w formie ksiąg i akt rejestrowych oraz elektronicznego systemu przetwarzania danych.
2.
Księgi rejestrowe składają się z:
1)
księgi ogólnej - zawierającej wykaz producentów i przywożących, datę i podstawę wpisu do rejestru bądź wykreślenia z rejestru oraz numery rejestrowe producentów i przywożących;
2)
ksiąg szczegółowych - zawierających:
a)
oznaczenie producenta i przywożącego oraz adres zakładu głównego, w tym adres do korespondencji,
b)
oznaczenie formy prawnej producenta i przywożącego,
c)
określenie przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej, wraz z numerami identyfikacji podatkowej (NIP) i identyfikacji w krajowym rejestrze urzędowym podmiotów gospodarki narodowej (REGON),
d)
datę rozpoczęcia i zakończenia działalności gospodarczej,
e)
określenie ilości i rodzaju:
paliw ciekłych wprowadzanych na rynek krajowy,
tworzonych zapasów obowiązkowych paliw ciekłych w danym roku kalendarzowym.
3.
Akta rejestrowe składają się z dokumentów będących podstawą dokonania wpisu do rejestru, zmiany jego treści, danych o wielkości zapasów obowiązkowych paliw ciekłych i miejscach ich magazynowania, a także kopii decyzji ministra właściwego do spraw gospodarki i prowadzącego rejestr, protokołów z kontroli, wezwań i upomnień, korespondencji ogólnej oraz dokumentów dotyczących zmiany wpisu w rejestrze i wykreślenia z rejestru.
4.
Dla każdego producenta i przywożącego wpisanych do rejestru prowadzi się oddzielne akta.
5.
W przypadku wykreślenia producenta lub przywożącego z rejestru, nadany numer rejestrowy nie może być powtórnie wykorzystany.
6.
Akta rejestrowe i dane w nich zawarte nie mogą być udostępniane osobom trzecim.