Rozdział 5 - Pomieszczenia sądów obywatelskich. - Regulamin wewnętrznego urzędowania sądów obywatelskich oraz sądów powiatowych w sprawach rozpoznawanych przez sądy obywatelskie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1947.71.437

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1965 r.

Rozdział  V.

Pomieszczenia sądów obywatelskich.

§  112.
Na budynku, w którym mieści się sąd obywatelski, winna być umieszczona tabliczka ze wskazaniem jego nazwy według siedziby.
§  113.
Przy wejściu do pomieszczenia sądowego winna być wywieszona tabliczka ze wskazaniem dni i godzin przyjęć interesantów przez sędziego i przydzielonego urzędnika.
§  114.
Część pomieszczenia sądowego stanowiąca największą izbę winna być przeznaczona na salę rozpraw.
§  115.
Część sali rozpraw przeznaczona na umieszczenie stołu sędziowskiego oraz na miejsca dla uczestników sprawy winna być oddzielona od reszty sali przeznaczonej dla publiczności.
§  116. 12
W sali rozpraw na ścianie poza stołem sędziowskim winien znajdować się wizerunek herbu państwowego, a na stole sędziowskim krzyż.

W miejscowościach, gdzie spodziewane jest składanie przyrzeczenia przez osoby wyznania mojżeszowego, powinna znajdować się w sądzie tora.

§  117.
Obok lub w pobliżu sali rozpraw winno znajdować się oddzielne pomieszczenie dla świadków.
§  118.
W pomieszczeniu sądowym winna znajdować się zamykana na klucz szafa służąca do przechowywania akt, ksiąg biurowych oraz przedmiotów i dokumentów będących w związku z postępowaniem sądowym.
§  119.
Pomieszczenia sądowe winny być utrzymywane w czystości i należytym porządku.
12 § 116 zmieniony przez § 1 pkt 9 rozporządzenia z dnia 27 grudnia 1950 r. (Dz.U.51.1.6) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1951 r.