Rozdział 5 - Kontrola - Recepty wystawiane przez pielęgniarki i położne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2017.1589 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 25 sierpnia 2017 r.

Rozdział  5

Kontrola

§  31. 
1. 
Kontrola wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne obejmuje badanie i ocenę działań osoby wystawiającej receptę w zakresie:
1)
zgodności danych zamieszczonych na recepcie z prowadzoną dokumentacją medyczną;
2)
prawidłowości wystawienia recepty oraz zgodności jej wystawienia z przepisami prawa.
2. 
Do kontroli wystawiania recept, o której mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 64 ust. 1-9 ustawy oraz przepisy wydane na podstawie art. 64 ust. 10 ustawy.
3. 
Kontrola realizacji recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne obejmuje badanie i ocenę prawidłowości działań osób wydających w zakresie:
1)
zrealizowania i otaksowania recept;
2)
ilości wydawanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobów medycznych;
3)
przestrzegania terminów realizacji recept.
4. 
Recepta, na podstawie której osoba wydająca wydała lek, środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrób medyczny, zgodnie z ordynacją lekarską, pielęgniarską lub położnej wynikającą z dokumentacji medycznej, spełnia wymagania w zakresie jej czytelności określone w § 2 ust. 1 pkt 1.
5. 
Do kontroli realizacji recept na leki i środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne stosuje się odpowiednio przepisy art. 47 ustawy o refundacji.