§ 7. - Przygotowanie i przeprowadzenie poboru.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1976.10.55

Akt utracił moc
Wersja od: 15 marca 1976 r.
§  7.
1.
Poborowy trwale niezdolny do osobistego stawienia się do poboru wskutek kalectwa, ułomności lub choroby albo osoba opiekująca się poborowym mogą wnieść do terenowej komisji poborowej podanie o zwolnienie poborowego od obowiązku osobistego stawiennictwa i o przeprowadzenie w stosunku do niego poboru zaocznie.
2.
W podaniu o zwolnienie od obowiązku osobistego stawienia się do poboru i o przeprowadzenie poboru zaocznie należy podać nazwisko, imię, imiona rodziców, datę i miejsce urodzenia, wykształcenie, zawód, numer i serię dowodu osobistego oraz nazwę i siedzibę organu, który go wydał poborowemu, dołączając jednocześnie zaświadczenie zakładu społecznej służby zdrowia stwierdzające rodzaj kalectwa, ułomności lub choroby i niezdolność do osobistego stawienia się do poboru.
3.
Jeżeli komisja poborowa uzna zaświadczenie wymienione w ust. 2 za wystarczające, orzeka o stopniu zdolności poborowego do służby wojskowej lub do służby w formacjach samoobrony; w przeciwnym razie przewodniczący komisji zarządza zbadanie poborowego w miejscu jego pobytu przez lekarzy wchodzących w skład komisji lub wezwanie poborowego do osobistego stawienia się.