§ 22. - Przygotowanie i przeprowadzenie poboru.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1976.10.55

Akt utracił moc
Wersja od: 15 marca 1976 r.
§  22.
1.
W razie uchylenia orzeczenia terenowej komisji poborowej wojewódzka komisja poborowa wydaje nowe orzeczenie. Wojewódzka komisja poborowa może przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia terenowej komisji poborowej, której orzeczenie zostało uchylone.
2.
Orzeczenie wojewódzkiej komisji poborowej powinno być wydane przed terminem wcielenia poborowego do wojska.
3.
Jeżeli wojewódzka komisja poborowa nie będzie mogła wydać orzeczenia przed terminem wcielenia poborowego do wojska, wydane po tym terminie orzeczenie o udzieleniu odroczenia zasadniczej służby wojskowej przesyła się do szefa wojewódzkiego sztabu wojskowego w celu zwolnienia żołnierza ze służby wojskowej.
4.
Jeżeli wojewódzka komisja poborowa nie mogła wydać orzeczenia o stopniu zdolności do służby wojskowej lub do służby w formacjach samoobrony przed terminem wcielenia poborowego do wojska, a do wydania orzeczenia niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych badań specjalistycznych - całość sprawy przesyła do jednostki wojskowej, do której poborowy został powołany, w celu skierowania go do właściwej wojskowej komisji lekarskiej. Wojskowa komisja lekarska wydaje orzeczenie o stopniu zdolności do służby wojskowej lub do służby w formacjach samoobrony i odpis tego orzeczenia przesyła do wiadomości wojewódzkiej komisji poborowej.
5.
Orzeczenia wojewódzkiej komisji poborowej podaje się do wiadomości osobom zainteresowanym i terenowej komisji poborowej, a w razie zmiany orzeczenia terenowej komisji poborowej - również wojskowej komendzie uzupełnień oraz terenowemu organowi administracji państwowej stopnia podstawowego właściwemu ze względu na miejsce pobytu stałego lub pobytu czasowego poborowego, trwającego ponad 2 miesiące.