§ 2. - Przenoszenie funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego albo Straży Granicznej do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2018.634

Akt utracił moc
Wersja od: 29 marca 2018 r.
§  2. 
1. 
Procedurę przeniesienia do służby w Służbie Celno-Skarbowej, zwanego dalej "przeniesieniem", rozpoczyna złożenie przez funkcjonariusza wniosku o przeniesienie w postaci papierowej, zwanego dalej "wnioskiem".
2. 
Wniosek zawiera:
1)
imię i nazwisko, nazwisko rodowe funkcjonariusza oraz imiona rodziców;
2)
stopień służbowy funkcjonariusza;
3)
wskazanie jednostki organizacyjnej Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego albo Straży Granicznej, w której funkcjonariusz pełni służbę;
4)
wskazanie kwalifikacji zawodowych uzyskanych w trakcie pełnienia służby w jednostkach organizacyjnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Straży Granicznej;
5)
wskazanie dodatkowych umiejętności, osiągnięć zawodowych lub naukowych;
6)
wskazanie jednostki organizacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, do której o przeniesienie funkcjonariusz się ubiega.
3. 
Do wniosku funkcjonariusz dołącza dokumenty w postaci papierowej potwierdzające informacje, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 4.
4. 
Wniosek składa się do ministra właściwego do spraw finansów publicznych, za pośrednictwem odpowiednio Komendanta Głównego Policji, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefa Agencji Wywiadu, Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego albo Komendanta Głównego Straży Granicznej, którzy dołączają do wniosku uwierzytelniony wyciąg z akt osobowych funkcjonariusza i przekazują ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych.
5. 
Minister właściwy do spraw finansów publicznych, niezwłocznie po otrzymaniu, przekazuje wniosek wraz z uwierzytelnionym wyciągiem z akt osobowych funkcjonariusza, w celu przedstawienia opinii co do zasadności przeniesienia, zwanej dalej "opinią", odpowiednio do:
1)
Szefa Krajowej Administracji Skarbowej - w przypadku gdy funkcjonariusz ubiega się o przeniesienie do służby w jednostce organizacyjnej, o której mowa w art. 36 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, zwanej dalej "ustawą";
2)
właściwego dyrektora izby administracji skarbowej - w przypadku gdy funkcjonariusz ubiega się o przeniesienie do służby w jednostce organizacyjnej, o której mowa w art. 36 ust. 1 pkt 3-5 ustawy.