§ 3. - Przenoszenie do służby w Straży Granicznej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.240.1758

Akt utracił moc
Wersja od: 8 stycznia 2014 r.
§  3.
1.
Postępowanie składa się z:
1)
ustalenia zasadności przeniesienia funkcjonariusza do służby w Straży Granicznej;
2)
podjęcia przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych rozstrzygnięcia odnośnie do wyrażenia zgody, o której mowa w art. 31a ust. 2 ustawy, zwanej dalej "zgodą";
3)
przygotowania i podpisania porozumienia, o którym mowa w art. 31a ust. 2 ustawy, zwanego dalej "porozumieniem";
4)
poinformowania funkcjonariusza o sposobie rozpatrzenia jego prośby;
5)
przeniesienia funkcjonariusza do służby w Straży Granicznej, zwanego dalej "przeniesieniem".
2.
Czynności w ramach postępowania prowadzi się według kolejności podanej w ust. 1, przy czym jeżeli wynik określonej czynności skutkuje odmową akceptacji prośby lub niewyrażeniem zgody na przeniesienie, nie przeprowadza się dalszych czynności, z wyjątkiem poinformowania funkcjonariusza o sposobie rozpatrzenia jego prośby.
3. 5
W przypadku złożenia przez funkcjonariusza pisemnej rezygnacji albo braku pisemnej odpowiedzi na skierowane do niego pytanie dotyczące dalszego ubiegania się o przeniesienie do służby w Straży Granicznej postępowanie ulega przerwaniu. O przerwaniu postępowania Komendant Główny Straży Granicznej albo osoba przez niego upoważniona zawiadamia pisemnie odpowiednio: Komendanta Głównego Policji, Szefa Biura Ochrony Rządu, Szefa Służby Celnej, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefa Agencji Wywiadu, Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego albo Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
5 § 3 ust. 3 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 29 lipca 2010 r. (Dz.U.2010.149.1001) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 31 sierpnia 2010 r.