§ 9. - Przekazanie gminom czynności poboru podatku gruntowego na obszarze województw: krakowskiego, lwowskiego, stanisławowskiego i tarnopolskiego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1925.9.65

Akt utracił moc
Wersja od: 29 stycznia 1925 r.
§  9.
Wpływy pieniężne z państwowych podatków gruntowych i dodatków samorządowych wraz z odsetkami za zwłokę i należnościami ewindecyjnemi mają urzędy gminne wnosić do kas skarbowych bezpośrednio lub na ich konta w Pocztowej Kasie Oszczędności przynajmniej co dwa tygodnie, a w miarę zebrania znaczniejszej sumy powyżej 500 złotych, ze względu na bezpieczeństwo tych pieniędzy, bezzwłocznie.

Wnosząc do kas skarbowych uiszczone przez płatników sumy należności podatkowych, mają urzędy gminne dołączać deklarację, w których wyszczególnią:

a)
nazwę gminy,
b)
należności państwowe jako to:

1) sumę wpłaconą na poczet podatku gruntowego łącznie z dodatkami,

2) sumę wpłaconą tytułem odsetek i kar za zwłokę,

3) sumę należności ewidencyjnych,

4) dodatki samorządowe (do b 1 i b 2) w jednej sumie.

W razie przesyłki sum za pośrednictwem Pocztowej Kasy Oszczędności należy dane powyższe wyszczególnić na odcinkach skarbowego blankietu nadawczego Pocztowej Kasy Oszczędności.

Sumy, zebrane w drugiej połowie grudnia każdego roku, ma urząd gminny wpłacić do kasy skarbowej nie przez Pocztową Kasę Oszczędności, lecz bezpośrednio w kasie skarbowej najpóźniej w dniu 31 grudnia.