Rozdział 3 - Mianowanie na stanowisko służbowe, przenoszenie, zwalnianie i odwoływanie ze stanowiska służbowego - Przebieg służby funkcjonariuszy Agencji Wywiadu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.210.2039

Akt obowiązujący
Wersja od: 27 czerwca 2015 r.

Rozdział  3

Mianowanie na stanowisko służbowe, przenoszenie, zwalnianie i odwoływanie ze stanowiska służbowego

§  6. 
Mianowanie na stanowisko służbowe, przenoszenie, zwalnianie i odwoływanie ze stanowiska służbowego oraz inne sprawy, o których mowa w § 3 ust. 1, określa się w kolejnych rozkazach personalnych.
§  7.  6
1.  7
 W rozkazie personalnym wydanym w sprawach, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2-5 i 8-12, zamieszcza się:
1)
oznaczenie organu wydającego rozkaz personalny;
2)
datę wydania;
3)
podstawę prawną;
4)
stopień, imię i nazwisko funkcjonariusza, imię ojca tego funkcjonariusza;
5)
nazwę jednostki organizacyjnej Agencji Wywiadu, w której funkcjonariusz pełni służbę;
6)
rozstrzygnięcie sprawy;
7)
uzasadnienie faktyczne rozstrzyganej sprawy;
8)
podpis osoby uprawnionej do wydania rozkazu personalnego, z podaniem stopnia, imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego tej osoby;
9)
pouczenie o przysługującym funkcjonariuszowi środku odwoławczym.
2.  8
 (uchylony).
3. 
W przypadku mianowania na stanowisko służbowe związane ze zmianą jednostki organizacyjnej Agencji Wywiadu lub zawieszenia w czynnościach służbowych, w rozkazie personalnym można zamieścić także termin, w którym funkcjonariusz jest obowiązany rozliczyć się z jednostką organizacyjną Agencji Wywiadu, w której dotychczas pełnił służbę, lub z dotychczasowych obowiązków służbowych.
§  8. 
Na wyższe stanowisko służbowe, z zastrzeżeniem § 9-11, mianuje się funkcjonariusza posiadającego pozytywną opinię służbową oraz odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
§  9. 
Na stanowisko służbowe, z którym jest związany etatowy stopień oficerski, można mianować funkcjonariusza posiadającego wykształcenie wyższe.
§  10. 
1. 
Przed mianowaniem funkcjonariusza na stanowisko służbowe zastępcy naczelnika wydziału lub inne równorzędne albo wyższe może być przeprowadzone badanie psychologiczne określające predyspozycje osobowościowe kandydata na proponowane stanowisko służbowe.
2. 
Badanie psychologiczne można przeprowadzić również w przypadku zmiany charakteru służby funkcjonariusza na służbę związaną z wykonywaniem czynności operacyjno-rozpoznawczych lub analityczno-informacyjnych.
3. 
Na badania psychologiczne kieruje funkcjonariusza przełożony właściwy w sprawach osobowych.
4. 
Badanie, o którym mowa w ust. 1 i 2, przeprowadza psycholog pełniący służbę w Agencji Wywiadu.
§  11. 
W czasie prowadzenia postępowania dyscyplinarnego lub karnego oraz w okresie próby orzeczonej w związku z warunkowym umorzeniem postępowania karnego, warunkowym zawieszeniem wykonania kary pozbawienia wolności lub warunkowym przedterminowym zwolnieniem i w okresie odbywania kary ograniczenia wolności lub kary dyscyplinarnej albo w okresie zawieszenia funkcjonariusza w czynnościach służbowych nie dokonuje się zmian w stosunku służbowym funkcjonariusza, z którymi wiązałoby się przeniesienie na wyższe stanowisko służbowe lub podwyższenie składników uposażenia.
§  12.  9
1. 
Funkcjonariuszowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych na innym stanowisku służbowym na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy lub, za zgodą Szefa Agencji Wywiadu, na okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
2. 
Funkcjonariuszowi nieposiadającemu wyższego wykształcenia, który zgodnie z ogólną oceną przebiegu służby uzyskaną w ostatniej opinii służbowej wywiązuje się co najmniej powyżej przeciętnej z obowiązków służbowych, można powierzyć, za zgodą Szefa Agencji Wywiadu, pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku służbowym, z którym jest związany etatowy stopień oficerski, na czas nieprzekraczający okresu niezbędnego do uzyskania przez niego wyższego wykształcenia.
§  13. 
W przypadku gdy komisja lekarska Agencji Wywiadu uzna funkcjonariusza za trwale niezdolnego do służby, niezwłocznie zwalnia się go z zajęć służbowych na okres do dnia zwolnienia ze służby.
6 § 7 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 21 maja 2007 r. (Dz.U.07.97.641) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 16 czerwca 2007 r.
7 § 7 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a rozporządzenia z dnia 1 czerwca 2015 r. (Dz.U.2015.794) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 czerwca 2015 r.
8 § 7 ust. 2 uchylony przez § 1 pkt 2 lit. b rozporządzenia z dnia 1 czerwca 2015 r. (Dz.U.2015.794) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 czerwca 2015 r.
9 § 12 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 21 maja 2007 r. (Dz.U.07.97.641) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 16 czerwca 2007 r.