Protokół dodatkowy nr 3, do Środkowoeuropejskiej umowy o wolnym handlu (CEFTA), sporządzonej w Krakowie dnia 21 grudnia 1992 r. Warszawa.1995.12.21.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.37.320

Akt jednorazowy
Wersja od: 16 lipca 1996 r.

PROTOKÓŁ DODATKOWY Nr 3,
sporządzony w Warszawie dnia 21 grudnia 1995 r.,
do Środkowoeuropejskiej umowy o wolnym handlu (CEFTA), sporządzonej w Krakowie dnia 21 grudnia 1992 r.

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

podaje do powszechnej wiadomości:

W dniu 21 grudnia 1995 r. został sporządzony w Warszawie Protokół dodatkowy nr 3 do Środkowoeuropejskiej umowy o wolnym handlu, w następującym brzmieniu:

Przekład

PROTOKÓŁ DODATKOWY Nr 3

DO ŚRODKOWOEUROPEJSKIEJ UMOWY O WOLNYM HANDLU

Przedstawiciele Republiki Czeskiej, Republiki Węgierskiej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Słowackiej:

mając na uwadze Deklaracje Premierów, przyjęte dnia 25 listopada 1994 r. w Poznaniu oraz dnia 11 września 1995 r. w Brnie,

potwierdzając swoje oddanie zasadom gospodarki rynkowej, stanowiącej podstawę ich stosunków,

głęboko przekonani, iż niniejszy Protokół dodatkowy będzie sprzyjać intensyfikacji wzajemnie korzystnych stosunków handlowych pomiędzy nimi w dziedzinie produktów rolnych i żywnościowych oraz wnosić istotny wkład do procesu integracji europejskiej,

zgodnie z postanowieniami artykułów 34, 35, 37 i 39 Środkowoeuropejskiej umowy o wolnym handlu,

uzgodnili, co następuje:

Protokoły od 4 do 6 do Środkowoeuropejskiej umowy o wolnym handlu i załączniki do nich, stosowane zgodnie z Protokołem dodatkowym podpisanym dnia 29 kwietnia 1994 r. w Budapeszcie, zostają z dniem 1 stycznia 1996 r. uchylone i zastąpione nowymi Protokołami od 4 do 6 i załącznikami do nich, które stanowią integralną część niniejszego Protokołu dodatkowego.

Niniejszy Protokół dodatkowy stanowi integralną część Środkowoeuropejskiej umowy o wolnym handlu.

1.
Niniejszy Protokół dodatkowy wchodzi w życie w dniu otrzymania przez depozytariusza ostatniej notyfikacji Stron Środkowoeuropejskiej umowy o wolnym handlu o wypełnieniu niezbędnych do tego procedur.
2.
Depozytariusz notyfikuje wszystkim Stronom wypełnienie procedur niezbędnych dla wejścia w życie niniejszego Protokołu dodatkowego.
3.
Jeżeli Strony nie otrzymają do dnia 31 grudnia 1995 r. notyfikacji zgodnie z ustępem 2 niniejszego artykułu, niniejszy Protokół dodatkowy będzie stosowany tymczasowo od dnia 1 stycznia 1996 r.

Na dowód czego niżej podpisani pełnomocnicy, będąc do tego należycie upoważnieni, podpisali niniejszy Protokół dodatkowy.

Sporządzono w Warszawie dnia 21 grudnia 1995 r. w jednym oryginalnym egzemplarzu w języku angielskim, który zostanie zdeponowany przy Rządzie Polski. Depozytariusz przekaże poświadczone kopie wszystkim Stronom.

PROTOKÓŁ 4

(odnoszący się do artykułu 12)

WYMIANA KONCESJI ROLNYCH MIĘDZY REPUBLIKĄ CZESKĄ I REPUBLIKĄ SŁOWACKĄ Z JEDNEJ STRONY A REPUBLIKĄ WĘGIERSKĄ Z DRUGIEJ STRONY

1.
Cła importowe stosowane w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Węgierskiej oraz cła importowe stosowane w Republice Węgierskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Czeskiej lub Republiki Słowackiej wymienionych w załączniku A do niniejszego protokołu zostaną zniesione z dniem 1 stycznia 1996 r.
2.
Cła importowe stosowane w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Węgierskiej oraz cła importowe stosowane w Republice Węgierskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Czeskiej lub Republiki Słowackiej wymienionych w załączniku B do niniejszego protokołu zostaną obniżone do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
3.
Cła importowe stosowane w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Węgierskiej wymienionych w załączniku C do niniejszego protokołu zostaną obniżone, bez limitu ilościowego lub w ramach limitu ilościowego określonego w tym załączniku, do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
4.
Cła importowe stosowane w Republice Węgierskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Czeskiej lub Republiki Słowackiej wymienionych w załączniku D do niniejszego protokołu zostaną obniżone, bez limitu ilościowego lub w ramach limitu ilościowego określonego w tym załączniku, do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
5.
Cła, o których mowa w niniejszym protokole, obejmują cła ad valorem, cła specyficzne i opłaty specyficzne dla towarów.

ZAŁĄCZNIK A DO PROTOKOŁU 4

(KOD HS)

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

grafika

ZAŁĄCZNIK B DO PROTOKOŁU 4

grafika

ZAŁĄCZNIK C DO PROTOKOŁU 4

grafika

ZAŁĄCZNIK D DO PROTOKOŁU 4

grafika

PROTOKÓŁ 5

(odnoszący się do artykułu 12)

WYMIANA KONCESJI ROLNYCH MIĘDZY REPUBLIKĄ CZESKĄ I REPUBLIKĄ SŁOWACKĄ Z JEDNEJ STRONY A RZECZĄPOSPOLITĄ POLSKĄ Z DRUGIEJ STRONY

1.
Cła importowe stosowane w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Rzeczypospolitej Polskiej oraz cła importowe stosowane w Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Czeskiej lub Republiki Słowackiej wymienionych w załączniku A do niniejszego protokołu zostaną zniesione z dniem 1 stycznia 1996 r.
2.
Cła importowe stosowane w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Rzeczypospolitej Polskiej oraz cła importowe stosowane w Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Czeskiej lub Republiki Słowackiej wymienionych w załączniku B do niniejszego protokołu zostaną obniżone do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
3.
Cła importowe stosowane w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Rzeczypospolitej Polskiej wymienionych w załączniku C do niniejszego protokołu zostaną obniżone, bez limitu ilościowego lub w ramach limitu ilościowego określonego w tym załączniku, do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
4.
Cła importowe stosowane w Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Czeskiej lub Republiki Słowackiej wymienionych w załączniku D do niniejszego protokołu zostaną obniżone, bez limitu ilościowego lub w ramach limitu ilościowego określonego w tym załączniku, do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
5.
Cła, o których mowa w niniejszym protokole, obejmują cła ad valorem, cła specyficzne i opłaty specyficzne dla towarów.
6.
Republika Czeska i Rzeczpospolita Polska nie będą stosować subsydiów eksportowych w stosunku do cukru (kod HS 1701), eksportowanego z Republiki Czeskiej do Rzeczypospolitej Polskiej i vice versa.

ZAŁĄCZNIK A DO PROTOKOŁU 5

(KOD HS)

grafika

ZAŁĄCZNIK B DO PROTOKOŁU 5

grafika

ZAŁĄCZNIK C DO PROTOKOŁU 5

grafika

ZAŁĄCZNIK D DO PROTOKOŁU 5

grafika

PROTOKÓŁ 6

(odnoszący się do artykułu 12)

WYMIANA KONCESJI ROLNYCH MIĘDZY REPUBLIKĄ WĘGIERSKĄ Z JEDNEJ STRONY A RZECZĄPOSPOLITĄ POLSKĄ Z DRUGIEJ STRONY

1.
Cła importowe stosowane w Republice Węgierskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Rzeczypospolitej Polskiej oraz cła importowe stosowane w Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Węgierskiej wymienionych w załączniku A do niniejszego protokołu zostaną zniesione z dniem 1 stycznia 1996 r.
2.
Cła importowe stosowane w Republice Węgierskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Rzeczypospolitej Polskiej oraz cła importowe stosowane w Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Węgierskiej wymienionych w załączniku B do niniejszego protokołu zostaną obniżone do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
3.
Cła importowe stosowane w Republice Węgierskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Rzeczypospolitej Polskiej wymienionych w załączniku C do niniejszego protokołu zostaną obniżone, bez limitu ilościowego lub w ramach limitu ilościowego określonego w tym załączniku, do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
4.
Cła importowe stosowane w Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do towarów pochodzących z Republiki Węgierskiej wymienionych w załączniku D do niniejszego protokołu zostaną obniżone, bez limitu ilościowego lub w ramach limitu ilościowego określonego w tym załączniku, do poziomu ustanowionego w tym załączniku z dniem 1 stycznia 1996 r.
5.
Cła, o których mowa w niniejszym protokole, obejmują cła ad valorem, cła specyficzne i opłaty specyficzne dla towarów.

ZAŁĄCZNIK A DO PROTOKOŁU 6

(KOD HS)

grafika

ZAŁĄCZNIK B DO PROTOKOŁU 6

grafika

ZAŁĄCZNIK C DO PROTOKOŁU 6

grafika

ZAŁĄCZNIK D DO PROTOKOŁU 6

grafika

Po zaznajomieniu się z powyższym protokołem, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczam, że:

- został on uznany za słuszny zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nim zawartych,

- jest przyjęty, ratyfikowany i potwierdzony,

- będzie niezmiennie zachowywany.

Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej Polskiej.

Dano w Warszawie dnia 9 lutego 1996 r.