Rozdział 5 - Wznowienie postępowania dyscyplinarnego - Postępowanie wyjaśniające i dyscyplinarne wobec urzędników państwowych oraz komisje dyscyplinarne i rzecznicy dyscyplinarni.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2001.145.1628

Akt obowiązujący
Wersja od: 18 grudnia 2001 r.

Rozdział  5

Wznowienie postępowania dyscyplinarnego

§  33.
Wznowienie postępowania dyscyplinarnego zakończonego prawomocnym orzeczeniem może nastąpić, jeżeli:
1)
okaże się, że dowody, na których podstawie ustalono istotne dla sprawy okoliczności, są fałszywe,
2)
orzeczenie zostało wydane w wyniku przestępstwa,
3)
orzeczenie zostało wydane z udziałem członka lub członków komisji, którzy podlegają wyłączeniu na podstawie § 13 ust. 2,
4)
wyjdą na jaw istotne dla sprawy nowe fakty lub dowody istniejące w dniu orzekania, nieznane komisji, która orzeczenie wydała.
§  34.
Wniosek o wznowienie postępowania dyscyplinarnego może złożyć ukarany, jego obrońca lub rzecznik dyscyplinarny, a po śmierci ukaranego - krewny lub powinowaty w linii prostej, małżonek lub rodzeństwo.
§  35.
Wniosek o wznowienie postępowania dyscyplinarnego należy wnieść w terminie 30 dni od dnia, w którym osoby, o których mowa w § 34, dowiedziały się o przyczynie uzasadniającej wznowienie.
§  36.
1.
O wznowieniu postępowania dyscyplinarnego orzeka na posiedzeniu niejawnym komisja, która wydała orzeczenie kończące postępowanie.
2.
Postanowienie o wznowieniu postępowania doręcza się ukaranemu, jego obrońcy i rzecznikowi dyscyplinarnemu, a jeżeli wniosek o wznowienie postępowania złożyła inna osoba - również tej osobie.
§  37.
1.
Na wydane przez komisję I instancji postanowienie o odmowie wznowienia postępowania przysługuje, w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia, zażalenie do komisji II instancji.
2.
Na postanowienie komisji II instancji zażalenie nie przysługuje.
§  38.
Do postępowania wznowionego stosuje się odpowiednio przepisy o postępowaniu przed komisją I instancji.