Rozdział 9 - Wykonywanie prawomocnych orzeczeń - Postępowanie w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek i położnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1993.9.45

Akt utracił moc
Wersja od: 8 lutego 1993 r.

Rozdział  9

Wykonywanie prawomocnych orzeczeń

§  58.
1.
Naczelny Sąd Pielęgniarek i Położnych lub Sąd Najwyższy, który wydał prawomocne orzeczenie, zwraca akta sprawy sądowi I instancji w terminie 14 dni od jego wydania.
2.
Sąd I instancji przesyła najpóźniej w ciągu 14 dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia jego odpis właściwej okręgowej radzie pielęgniarek i położnych do wykonania, wojewodzie oraz prezesowi Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych do wiadomości.
3.
Odpis prawomocnego orzeczenia dołącza się do akt osobowych ukaranej pielęgniarki lub położnej.
§  59.
Termin rozpoczęcia i zakończenia kary zawieszenia prawa wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej ustala zarządzeniem przewodniczący okręgowej rady pielęgniarek i położnych w ciągu 14 dni po otrzymaniu odpisu prawomocnego orzeczenia. Zarządzenie przesyła się ukaranej pielęgniarce lub położnej, wojewodzie i kierownikowi zakładu pracy ostatnio zatrudniającego ukaraną pielęgniarkę lub położną.
§  60.
Usunięcie z rejestru ukaranych zapisu o ukaraniu, na podstawie art. 49 ust. 2 ustawy, powoduje obowiązek wykreślenia z akt osobowych pielęgniarki i położnej wzmianki o ukaraniu oraz usunięcie z tych akt dokumentów dotyczących ukarania, stwierdzony zarządzeniem przewodniczącego okręgowej rady pielęgniarek i położnych, której ukarana pielęgniarka lub położna jest członkiem.