§ 2. - Podstawa wymiaru składek i świadczeń oraz zryczałtowanie składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu zatrudnienia w spółdzielczych zakładach usługowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1967.15.67

Akt utracił moc
Wersja od: 6 maja 1967 r.
§  2.
1.
Miesięczne zarobki, stanowiące najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, nazywaną dalej podstawą wymiaru składek, oraz wysokość składek na ubezpieczenia społeczne ustala się w formie ryczałtów, których wysokość określają tabele zawarte w załączniku do rozporządzenia.
2.
Miesięczny zarobek wyższy od odpowiedniego ryczałtu określonego w tabeli stanowi podstawę wymiaru składek, jeżeli zarobek taki został określony przez spółdzielnię w sposób i na warunkach ustalonych przez właściwy centralny związek spółdzielni.
3.
W razie gdy zatrudnienie trwało tylko przez część miesiąca wskutek podjęcia lub zaprzestania pracy w ciągu miesiąca albo wskutek pobierania zasiłku z ubezpieczenia na wypadek choroby i macierzyństwa, podstawę wymiaru składek stanowi zarobek obliczony za dni pracy w danym miesiącu, z tym że za zarobek dzienny przyjmuje się 1/25 część odpowiedniego ryczałtu określonego w tabeli lub zarobku, o którym mowa w ust. 2.