§ 3. - Podmioty właściwe do ustalania wysokości szkód, zawierania ugód oraz podejmowania innych decyzji dotyczących szkód wyrządzonych przez funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Państwowej Straży Pożarnej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2005.6.52

Akt utracił moc
Wersja od: 12 stycznia 2005 r.
§  3.
1.
W przypadku gdy wysokość szkody nie przekracza piętnastokrotności kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w roku poprzedzającym zawarcie ugody lub podjęcie innej decyzji dotyczącej szkody wyrządzonej przez funkcjonariusza, ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - właściwy do zawarcia ugody oraz podjęcia innej decyzji dotyczącej szkody jest kierownik jednostki, a w Biurze Ochrony Rządu - zastępca Szefa Biura Ochrony Rządu.
2.
Jeżeli wysokość szkody przekracza piętnastokrotność kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego, o którym mowa w ust. 1, a nie przekracza trzydziestokrotności tej kwoty, właściwy do zawarcia ugody lub podjęcia innej decyzji dotyczącej szkody wyrządzonej przez funkcjonariusza jest przełożony kierownika jednostki, a w Biurze Ochrony Rządu - Szef Biura Ochrony Rządu.
3.
Jeżeli wysokość szkody przekracza trzydziesto-krotność kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego, o którym mowa w ust. 1, właściwy do zawarcia ugody lub podjęcia innej decyzji dotyczącej szkody wyrządzonej przez funkcjonariusza jest minister właściwy do spraw wewnętrznych.