§ 11. - Pobór w formie ryczałtu podatków obrotowego i dochodowego od osób prowadzących zakłady rzemieślnicze.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1963.1.9

Akt utracił moc
Wersja od: 21 stycznia 1963 r.
§  11.
1.
Od orzeczenia przysługuje podatnikowi prawo wniesienia odwołania w terminie dwutygodniowym od dnia doręczenia decyzji.
2.
Odwołanie podlega rozpatrzeniu przez komisję podatkową, działającą przy udziale kierownika organu finansowego pierwszej instancji oraz przedstawiciela terenowego cechu i w obecności podatnika. Jeśli podatnik na wezwanie nie zgłosi się, odwołanie może być rozpatrzone w jego nieobecności.
3.
Od decyzji wydanej w trybie określonym w ust. 2 przysługuje podatnikowi w terminie dwutygodniowym prawo zrzeczenia się ryczałtu bądź żądania, aby jego odwołanie zostało rozpatrzone przez organ finansowy drugiej instancji. W razie niezrzeczenia się ryczałtu w tym terminie bądź niewniesienia żądania, aby odwołanie zostało rozpatrzone przez organ finansowy drugiej instancji - orzeczenie staje się ostateczne.
4.
W razie zrzeczenia się opłacania ryczałtu powstaje obowiązek opłacania podatków obrotowego i dochodowego na zasadach ogólnych. Obowiązek prowadzenia ksiąg powstaje w tym przypadku od pierwszego dnia miesiąca następującego po zrzeczeniu się ryczałtu.
5.
W razie zgłoszenia żądania, aby odwołanie zostało rozpatrzone przez organ finansowy drugiej instancji, odwołanie to podlega rozpatrzeniu na zasadach, przewidzianych w przepisach o postępowaniu podatkowym dla załatwiania odwołań.