Rozdział 3 - Korespondencja dotycząca paczek żywnościowych. - Paczki żywnościowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.62.583

Akt utracił moc
Wersja od: 25 października 1934 r.

III.

Korespondencja dotycząca paczek żywnościowych.

§  13.
Nadawcą telegramu żywnościowego (§ 1) może być każda osoba, która zarejestrowała skrót pocztowy swego adresu we właściwym urzędzie pocztowym.
§  14.
Miejscem przeznaczenia telegramu są urzędy w siedzibie starostw na terenie województwa, podanego w adresie telegramu żywnościowego.

Nadawca może żądać skierowania telegramu i do innych miejscowości poza siedzibą starostw na terenie tegoż województwa.

W pierwszym wypadku adres telegramu żywnościowego winien opiewać "Pd" i nazwa siedziby województwa, w drugim wypadku prócz tego "Up" i nazwa danej miejscowości.

Nadawca może również wyrazić żądanie skierowania telegramu żywnościowego do kilku województw lub też do kilku miejscowości poza siedzibą starostw na terenie danego województwa.

§  15.
Treść telegramu żywnościowego winna zawierać nazwę artykułu spożywczego, jego ilość oraz cenę jednostkową za sztukę lub kilogram i sposób przekazania należności.

Wiadomości o charakterze reklamowym i osobistym w treści tegoż telegramu podawać nie wolno.

§  16.
Telegram żywnościowy musi zawierać podpis w formie zarejestrowanego skrótu pocztowego oraz nazwę urzędu, w którym skrót ten jest zarejestrowany (§ 13).
§  17.
Szczególne zlecenia nadawcy w telegramach żywnościowych "Pd" i "Up" nie są dozwolone.
§  18.
Treść telegramu żywnościowego podają urzędy do publicznej wiadomości przez wywieszenie odpowiedniego ogłoszenia na tablicy pocztowej, w lokalu urzędu na przeciąg 7 dni.
§  19.
Nadawca ma prawo przedłużenia na dalsze 7 dni lub też odwołania wysłanego telegramu żywnościowego w tej samej formie, jak pierwotny telegram żywnościowy.
§  20.
Do uskuteczniania zamówień służą specjalne druki w sprawach żywnościowych oraz telegramy, które oznacza się znakiem "Zm".
§  21.
Do zamawiania należy używać wyłącznie druku urzędowego nakładu z napisem "druk w sprawach żywnościowych".

Druki te winny w adresie wskazywać adresata zapomocą skrótu pocztowego oraz zawierać nazwę urzędu pocztowego, w którym skrót ten jest zarejestrowany (§ 13).

Treścią druku w sprawach żywnościowych może być tylko zamówienie artykułów spożywczych notowanych w telegramach żywnościowych (Pd).

Druk ten winien być wypełniony według podanego tekstu na druku.

§  22.
Telegram z zamówieniem artykułów spożywczych winien zawierać w adresie znak "Zm" skrót pocztowy adresata oraz nazwę urzędu, w którym skrót tej jest zarejestrowany.

Treść telegramu może dotyczyć jedynie artykułów spożywczych podanych w telegramach żywnościowych (Pd).

Podpis w tym telegramie i dokładny adres zamawiającego jest obowiązkowy.