§ 7. - Osobne opłaty za wykonywanie czynności przez funkcjonariuszów celnych poza miejscem urzędowym lub poza czasem urzędowym oraz za konwojowanie i strzeżenie towarów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1937.48.375

Akt utracił moc
Wersja od: 14 sierpnia 1950 r.
§  7.
1) 4
Za strzeżenie, konwojowanie na drogach lądowych oraz inne nie przewidziana w §§ 2, 3, 4, 5 czynności, wykonywane przez funkcjonariuszów celnych pozą miejscem urzędowym lub poza czasem urzędowym, pobiera się osobną opłatę za każdą godzinę pracy, licząc część godziny za cała. Opłata za godzinę wynosi 200 zł, jeżeli czynność odbywa się między 6 a 21 godziną, i 300 zł - jeżeli czynność odbywa się między 21 a 6 -godziną. Za konwojowanie na drogach wodnych pobiera się opłatę w wysokości 1/2 wymienionych kwot.
2)
Gdy czynność ma być wykonana w innej miejscowości, aniżeli ta, w której funkcjonariusz celny pełni służbę, do czasu, za. który pobiera się opłatę (ust, 1), dolicza się czas, użyty przez funkcjonariusza celnego na dojazd do miejscowości, w której czynność ma być wykonana, oraz czas użyty na powrotny jego przyjazd do miejsca służbowego po wykonaniu czynności. Jeżeli zaś czynność ma być wykonana w tej samej miejscowości, w której funkcjonariusz pełni służbę, czas pracy liczy się z chwilą przybycia funkcjonariusza na miejsce, gdzie czynność ma być wykonana.
3)
Do kwoty przypadającej według ust. 1 i 2 dolicza się koszty przejazdu funkcjonariuszów celnych, delegowanych do wykonania czynności urzędowej, ustalane na podstawie każdocześnie obowiązujących rozporządzeń o należnościach w razie pełnienia czynności służbowych poza zwykłym miejscem służbowym, oraz w razie przeniesienia na inne miejsce służbowe.
4)
Do czynności, opłacanych według ust. 1, 2, 3 należą również czynności funkcjonariuszów celnych, związane z nadzorem wykonywanym poza obrębem miejsca urzędowego lub poza godzinami urzędowymi nad skażeniem i przerobem tłuszczów, przetapianiem lub połamaniem starych materiałów żelaznych i aluminiowych, szarpaniem szmat, pocięciem lub podziurkowaniem papieru itp. zmianą stanu towaru, dozwolona na zasadzie przepisów celnych. Jeżeli jednak czynności powyższe wymagają stałego nadzoru, Ministerstwo Skarbu może zarządzić pobieranie opłaty, przewidzianej w ust. 1 § 2.
4 § 7 ust. 1):

- zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 23 sierpnia 1946 r. (Dz.U.46.44.258) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 27 września 1946 r.

- zmieniony przez § 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 lipca 1950 r. (Dz.U.50.33.307) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 sierpnia 1950 r.