Rozdział 4 - Rozpatrywanie odwołań od orzeczeń wojewódzkich komisji lekarskich - Orzekanie o inwalidztwie funkcjonariuszy oraz emerytów i rencistów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.214.1574

Akt utracił moc
Wersja od: 16 listopada 2007 r.

Rozdział  4

Rozpatrywanie odwołań od orzeczeń wojewódzkich komisji lekarskich

§  18.
Odwołanie do okręgowej komisji lekarskiej od orzeczenia wojewódzkiej komisji lekarskiej wnosi się na piśmie, za pośrednictwem wojewódzkiej komisji lekarskiej, która wydała orzeczenie.
§  19.
1.
Wojewódzka komisja lekarska przesyła odwołanie, wraz z zaskarżonym orzeczeniem i protokołem badania wojewódzkiej komisji lekarskiej oraz pozostałą dokumentacją orzeczniczą, do okręgowej komisji lekarskiej w terminie 14 dni od dnia otrzymania odwołania.
2.
Odwołanie wniesione po terminie nie podlega rozpatrzeniu przez okręgową komisję lekarską.
3.
W przypadku niedotrzymania terminu do wniesienia odwołania z przyczyn niezależnych od osoby skierowanej, okręgowa komisja lekarska, na uzasadniony wniosek tej osoby, rozpatruje odwołanie mimo upływu terminu do jego wniesienia.
§  20.
Okręgowa komisja lekarska rozpatruje odwołanie w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania, na podstawie wszystkich dokumentów dotyczących danej sprawy oraz, w razie potrzeby, po zleceniu dodatkowych badań lekarskich i badań specjalistycznych, skierowaniu funkcjonariusza, emeryta lub rencisty CBA na obserwację szpitalną lub przeprowadzeniu dodatkowego postępowania w celu uzupełnienia materiałów sprawy.
§  21.
1.
Okręgowa komisja lekarska po rozpatrzeniu odwołania:
1)
utrzymuje w mocy zaskarżone orzeczenie albo
2)
uchyla zaskarżone orzeczenie i wydaje nowe, albo
3)
uchyla zaskarżone orzeczenie i zarządza ponowne przeprowadzenie czynności i wydanie nowego orzeczenia przez wojewódzką komisję lekarską.
2.
Do postępowania odwoławczego prowadzonego przez okręgowe komisje lekarskie stosuje się odpowiednio przepisy o postępowaniu przed wojewódzkimi komisjami lekarskimi w pierwszej instancji.
3.
W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, okręgowa komisja lekarska niezwłocznie zwraca całość dokumentacji orzeczniczej do wojewódzkiej komisji lekarskiej. Wojewódzka komisja lekarska wydaje nowe orzeczenie w terminie 30 dni.
§  22.
1.
Orzeczenia wojewódzkich komisji lekarskich, od których w terminie nie wniesiono odwołania, oraz orzeczenia, o których mowa w § 21 ust. 1 pkt 1 i 2, są prawomocne.
2.
O utrzymaniu w mocy zaskarżonego orzeczenia wojewódzkiej komisji lekarskiej bądź o jego uchyleniu okręgowa komisja lekarska zawiadamia na piśmie funkcjonariusza, emeryta lub rencistę CBA oraz organ, który skierował te osoby do komisji.