Rozdział 2 - Zasady orzekania o inwalidztwie - Orzekanie o inwalidztwie funkcjonariuszy oraz emerytów i rencistów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.214.1574

Akt utracił moc
Wersja od: 16 listopada 2007 r.

Rozdział  2

Zasady orzekania o inwalidztwie

§  3.
W celu orzeczenia o inwalidztwie funkcjonariusza CBA, zwanego dalej "funkcjonariuszem", ustala się, czy stałe lub długotrwałe naruszenie sprawności organizmu powoduje całkowitą niezdolność do służby oraz czy powoduje całkowitą lub częściową niezdolność do pracy.
§  4.
Oceny stopnia naruszenia sprawności organizmu dokonuje się po zakończeniu rehabilitacji lub leczenia.
§  5.
O niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji komisja lekarska orzeka na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353, z późn. zm.2)).
§  6.
Jeżeli przy orzekaniu o niezdolności do służby w CBA komisja lekarska stwierdzi u funkcjonariusza przynajmniej jedną chorobę lub ułomność, pozostającą w związku z tą służbą i jednocześnie powodującą niezdolność do tej służby, to niezdolność do służby ustala się jako pozostającą w związku ze służbą w CBA.
§  7.
Orzekając o związku śmierci funkcjonariusza, emeryta lub rencisty ze służbą w CBA, komisja lekarska ustala jednocześnie, czy śmierć jest następstwem wypadku pozostającego w związku z pełnieniem służby w CBA lub choroby powstałej w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami takiej służby, z tytułu których przysługują świadczenia odszkodowawcze.