Rozdział 21 - Koszty wyborów. - Ordynacja wyborcza do Sejmu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1935.47.319

Akt utracił moc
Wersja od: 10 lipca 1935 r.

Rozdział  XXI.

Koszty wyborów.

(1)
Wszelkie pisma, podania, odpisy i pełnomocnictwa w sprawach wyborczych oraz poświadczenia podpisów na zgłoszeniach delegatów do zgromadzeń okręgowych wolne są od opłat stemplowych.
(2)
Za poświadczenie podpisu na zgłoszeniu delegata do zgromadzenia okręgowego notarjusz pobiera 10 groszy.
(1)
Generalny Komisarz Wyborczy i przewodniczący okręgowych komisyj wyborczych pobierają za czas urzędowania diety i otrzymują zwrot kosztów podróży w sprawach wyborczych.
(2)
Członkowie komisyj wyborczych, którzy utrzymują się z zarobku dziennego, pobierają diety za dnie rzeczywistej pracy w komisji; nadto członkom komisyj wyborczych, zamieszkałym poza miejscem urzędowania, służy prawo do zwrotu kosztów podróży.
(3)
Wysokość diet i kosztów podróży oraz zasady pobierania tych należności ustali Minister Spraw Wewnętrznych.
(1)
Lokalu, urny, sprzętów i przyborów do pisania dla komisyj wyborczych dostarczy na koszt własny gmina, na której obszarze mieści się siedziba komisji.
(2)
Gmina poniesie również koszty sporządzenia spisów wyborców, urządzenia osłon w lokalach wyborczych oraz diet członków obwodowych komisyj wyborczych.
(3)
Wszystkie inne wydatki, połączone z przeprowadzeniem wyborów, ponosi Skarb Państwa.
(4)
Wykazy wydatków, które ponosi Skarb Państwa, będą dostarczone Ministrowi Spraw Zewnętrznych w ciągu trzech miesięcy po dniu głosowania.