§ 7. - Opodatkowanie osób zamieszkałych lub mających siedzibę za granicą, osiągających przychody na obszarze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1973.46.274

Akt utracił moc
Wersja od: 21 listopada 1973 r.
§  7.
Osoby, o których mowa w § 1 ust. 1, osiągające obroty i dochody bądź tylko dochody nie zwolnione od opodatkowania, z wyjątkiem wymienionych w § 8 ust. 1 i § 9, są obowiązane:
1)
prowadzić księgi handlowe; księgi te w zakresie działalności handlowej prowadzonej na własny rachunek powinny obejmować wszystkie obroty ze sprzedaży towarów polskim odbiorcom, bez względu na miejsce zawarcia kontraktu; przychody i rozchody w walucie zagranicznej powinny być przeliczone w księgach na złote według obowiązującego kursu,
2)
w terminie do dnia 15 każdego miesiąca składać Wydziałowi Finansowemu Prezydium Dzielnicowej Rady Narodowej Warszawa-Śródmieście deklaracje o osiągniętym obrocie i dochodzie za miesiąc ubiegły oraz wpłacać zaliczki na podatki obrotowy i dochodowy bądź tylko na podatek dochodowy, jeżeli dana działalność zarobkowa jest zwolniona od podatku obrotowego; zaliczki na podatek dochodowy należy obliczać w wysokości 1/12 kwoty podatku dochodowego przypadającego od dochodu obliczonego w stosunku rocznym,
3)
w terminie do końca miesiąca lutego każdego roku złożyć wydziałowi finansowemu określonemu w pkt 2 zeznanie o osiągniętym obrocie i dochodzie za rok ubiegły oraz wpłacić dopłatę do zaliczek w wysokości różnicy pomiędzy kwotą podatku przypadającą od zeznanego obrotu i dochodu bądź tylko dochodu a sumą zaliczek należnych w myśl pkt 2.