Rozdział 3 - Wydatki egzekucyjne - Opłaty za czynności egzekucyjne oraz sposób przeprowadzania publicznej licytacji i tryb postępowania przy przechowywaniu i egzekucyjnej sprzedaży niektórych rodzajów ruchomości.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1990.47.281

Akt utracił moc
Wersja od: 30 listopada 2001 r.

Rozdział  3

Wydatki egzekucyjne

§  6.
1.
Wydatkami egzekucyjnymi są koszty faktycznie poniesione przez organ egzekucyjny w związku z prowadzeniem egzekucji, a w szczególności na:
1)
przejazd i delegację poborcy lub egzekutora,
2)
przewóz, załadowanie, rozładowanie, przechowanie, utrzymanie i dozór zwierząt oraz ruchomości odebranych albo usuniętych z opróżnionych budynków, lokali i pomieszczeń,
3)
przymusowe otwarcie pomieszczeń i schowków,
4)
należności świadków i biegłych,
5)
ogłoszenia w prasie,
6)
sporządzenie dokumentów,
7)
wykonanie zastępcze,
8)
zastosowanie przymusu bezpośredniego.
2.
Wspólne wydatki poniesione w związku z egzekucją u dwu lub więcej zobowiązanych rozdziela się pomiędzy wszystkich zobowiązanych, biorąc pod uwagę okoliczności egzekucji u każdego z nich.
3.
Wydatki egzekucyjne powinny być udokumentowane rachunkami lub innego rodzaju dowodami pochodzącymi od osób lub instytucji, które świadczyły usługi na rzecz organu egzekucyjnego.
4.
Wydatki związane z przechowywaniem ruchomości w składnicy organu egzekucyjnego lub użyciem własnego środka transportu ustala się w wysokości odpowiadającej cenom stosowanym na danym terenie za tego rodzaju usługi.
5. 5
Tytułem zwrotu wydatków poniesionych przez organ egzekucyjny wierzyciel jest obowiązany uiścić opłatę zryczałtowaną w wysokości 2 zł, jeżeli tytuł wykonawczy zawiera wady uniemożliwiające przeprowadzenie postępowania egzekucyjnego, które nie mogły być znane organowi egzekucyjnemu w chwili skierowania tego tytułu do egzekucji.
5 § 6 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 22 grudnia 1994 r. (Dz.U.94.138.733) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1995 r.