§ 11. - Opiniowanie żołnierzy zawodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2008.94.601

Akt utracił moc
Wersja od: 3 czerwca 2008 r.
§  11.
1.
W przypadku, o którym mowa w § 10 ust. 1, organ właściwy do wyznaczania na stanowisko służbowe, po zapoznaniu się z opinią służbową opiniowanego oraz propozycją dowódcy jednostki wojskowej w zakresie dalszego przebiegu służby, określa indywidualną prognozę przebiegu służby opiniowanego, wpisując ją w dziale IX arkusza.
2.
Organ, o którym mowa w ust. 1, określając indywidualną prognozę służby, ustala:
1)
prognozę bliższą po zakończeniu kadencji, za którą następuje opiniowanie, wskazując konkretne stanowisko służbowe przewidziane do objęcia przez opiniowanego, rezerwę kadrową albo zwolnienie z zawodowej służby wojskowej;
2)
prognozę dalszą i perspektywiczną, wskazuje stopień etatowy stanowiska służbowego lub studia (studium) wymagane do objęcia przez opiniowanego wyższego stanowiska służbowego albo zwolnienie z zawodowej służby wojskowej.
3.
W przypadku, o którym mowa w ust. 1, organ właściwy do wyznaczania na stanowisko służbowe, przed określeniem opiniowanemu prognozy bliższej:
1)
zasięga opinii gestora (gestorów) właściwego korpusu osobowego (grupy osobowej) - w przypadku wyznaczania na stanowiska służbowe zaszeregowane:
a)
od stopnia etatowego majora (komandora podporucznika) do stopnia etatowego generała (admirała),
b)
od stopnia etatowego podporucznika (podporucznika marynarki) do stopnia etatowego kapitana (kapitana marynarki) w korpusie osobowym:
duszpasterstwa,
finansowym,
medycznym,
sprawiedliwości i obsługi prawnej,
c)
w korpusie podoficerów zawodowych w korpusie osobowym medycznym;
2)
może zasięgnąć opinii gestora (gestorów) właściwego korpusu osobowego (grupy osobowej) - w przypadku wyznaczania na pozostałe stanowiska służbowe.
4.
Gestor (gestorzy) właściwego korpusu osobowego (grupy osobowej) wpisuje swoją opinię w dziale VIII arkusza.